Rom EU MIUI 14 Rom Note 9s Global

Lahavle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Note 9 pro
Konular
0
Roma bugün güncelleme geldi arkadaşlar, 14.0.4 sürüme güncellendi.

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Nasıl güncellenecek. Twrp ilemi? Sıfırdan kurmak istemiyorum.

moon41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
HASAN
Cihazım
mi5
Konular
1
Nasıl güncellenecek. Twrp ilemi? Sıfırdan kurmak istemiyorum.
twrp ile yada fastboot ile çok kolay güncellemek. sadece eu sitesinden doğru romu indirin.ben fastboot ile bilgisayardan yaptım. bilgisayarda sürücülerin güncelse yani teli bağladığında bilgisayara bi sorun yoksa telefonunu fastboot moda al.bilgisayara tak. indirdiğin romu rar dosyasından klasöre çıkar. klasörün içindeki windows_fastboot_update_rom bat dosyasına tıkla güncelleme yapacaksan.bu kadar. her şeye format atıp kurulum yapacaksan windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat tıkla burda veriler gider,haberiniz olsun. yaklaşık 10 dk .içinde normali 6-7 dk. teli pc den ayırmayın.zaten arka planda komut dosyası çalışırken sadece bitmesini bekleyin.telefon yeniden açılacak . bi 10 dk sürebilir. bu kadar.benim toplam 15 dk da bitti güncellemem.twrp orange fox gerek kalmadı anlayacağınız.

Lahavle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Note 9 pro
Konular
0

twrp ile yada fastboot ile çok kolay güncellemek. sadece eu sitesinden doğru romu indirin.ben fastboot ile bilgisayardan yaptım. bilgisayarda sürücülerin güncelse yani teli bağladığında bilgisayara bi sorun yoksa telefonunu fastboot moda al.bilgisayara tak. indirdiğin romu rar dosyasından klasöre çıkar. klasörün içindeki windows_fastboot_update_rom bat dosyasına tıkla güncelleme yapacaksan.bu kadar. her şeye format atıp kurulum yapacaksan windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat tıkla burda veriler gider,haberiniz olsun. yaklaşık 10 dk .içinde normali 6-7 dk. teli pc den ayırmayın.zaten arka planda komut dosyası çalışırken sadece bitmesini bekleyin.telefon yeniden açılacak . bi 10 dk sürebilir. bu kadar.benim toplam 15 dk da bitti güncellemem.twrp orange fox gerek kalmadı anlayacağınız.
Çok teşekkür ederim.

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
48
Tertemiz anlatım. Ağzına sağlık.

Lahavle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Note 9 pro
Konular
0
14.0.3.0 dan 14.0.4.0 a güncelledim. 14.0.3 yani önceki sürüm şarj animasyonu göstermeme, aşırı uzun reboot süresi, küçük takılmalar, derin uykuda pilin fazla boşalması, hantallık gibi birçok sorun içeriyordu. Güncelleme ile rom hantallığını atmış ve daha stabil. Ama hala bariz bir yavaşlık sözkonusu. Reboot süresi kısalmış ama 12.5 romuna göre hala uzun. Derin uykuda pil boşalması düzeltilmiş, artık gecede % 1-2 azalma oluyor. Takılma ve garip yavşlamalar yok. Benim gibi root vb istemeyen, AOSPnin gereksiz hızına alışamayan, özgün MIUI kullanmak isteyenler için ideal rom.

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
48
14.0.3.0 dan 14.0.4.0 a güncelledim. 14.0.3 yani önceki sürüm şarj animasyonu göstermeme, aşırı uzun reboot süresi, küçük takılmalar, derin uykuda pilin fazla boşalması, hantallık gibi birçok sorun içeriyordu. Güncelleme ile rom hantallığını atmış ve daha stabil. Ama hala bariz bir yavaşlık sözkonusu. Reboot süresi kısalmış ama 12.5 romuna göre hala uzun. Derin uykuda pil boşalması düzeltilmiş, artık gecede % 1-2 azalma oluyor. Takılma ve garip yavşlamalar yok. Benim gibi root vb istemeyen, AOSPnin gereksiz hızına alışamayan, özgün MIUI kullanmak isteyenler için ideal rom.
Hız açısından 12.5 füze gibi yahu. Miui 12.5.4 ün üstüne tanımam ama bozuk sürüm:)
Miui 14 eu rom ise tam bir rezaletti 14.03 sürümü kullandım 2 hafta civarında dayanabildim.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
kararlı sürüm yayınlanmıştır.

mahirkmrc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mahir
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
1
kararlı sürüm yayınlanmıştır.

paylaştığınız link bir önceki güncelleme ile aynı sanırım ( android 13 değil yani )sizin paylaştığınız sürümü indirdikten sonra önceki sürümü indirmek istediğim de aynı dosya uyarısı aldım.

alibey27x

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
11
Yeni romu twrp üzerinden kurdum sadece görsel açıdan farklılık var, bir kaç resmini paylaşıyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
aramalarda ses kayıt özelligi var mı

Üst Alt