Yardım Direnç işlemi sonrası

Baleria

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Oneplus 8
Konular
1
Selamün aleyküm arkadaşlar.
Elimde 12t pro var direnç işlemi sonrası IMEI atıldı telefonu sıfırlamak ve oem kilidini kapatmak istiyorum atılan imeiler silinmeden yapılabilir mi direnç işlemi yapan kişi cvp vermiyor bu konu hakkında. Bilgisi olan arkadaşlar yapılabilirse nasıl yapıldığını anlatabilirmi.

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Merhaba, telefonu ancak Twrp üzerinden sıfırlarsınız. Diğer yöntem ise miflash ile rom yüklemek o da sıfırlar cihazı. Ama sakın telefonun ayarlar menüsünden ya da stok recoveryden sıfırlama yapmayın, IMEI uçuyor. Miflash ile rom atıp hem sıfırlayıp hem de kilidi kapatabilirsiniz, ama yurtdışı cihazlarda yazılım problemlerine karşı kilit kapatma tavsiye edilmez. Ola ki bir sorun oluştu diyelim, yeniden kilidi açtığınızda yine IMEI numaraları silinir.

Baleria

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Oneplus 8
Konular
1
Merhaba, telefonu ancak Twrp üzerinden sıfırlarsınız. Diğer yöntem ise miflash ile rom yüklemek o da sıfırlar cihazı. Ama sakın telefonun ayarlar menüsünden ya da stok recoveryden sıfırlama yapmayın, IMEI uçuyor. Miflash ile rom atıp hem sıfırlayıp hem de kilidi kapatabilirsiniz, ama yurtdışı cihazlarda yazılım problemlerine karşı kilit kapatma tavsiye edilmez. Ola ki bir sorun oluştu diyelim, yeniden kilidi açtığınızda yine IMEI numaraları silinir.
Romları bu siteden indirmek istiyorum ma karşıma iki seçenek çıkıyor fastboot ve Recovery miflash ile yüklemek için hangi metodu indirmem gerek

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
Direnç işleminde telefonu normal sıfırlar hiçbirşey olmaz ama yazılımsal imei atılmış ise twrpden sıfırlamanız gerekir

Baleria

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Oneplus 8
Konular
1
Direnç işleminde telefonu normal sıfırlar hiçbirşey olmaz ama yazılımsal imei atılmış ise twrpden sıfırlamanız gerekir
Direnç işleminden sonra imei atıldı hangi yolla nasıl yapıldığını bende bilmiyorum anlamanın bir yolu varmıdır

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Yanlış bilgi hocam, test etmeden lütfen insanları yönlendirmeyin. Bizzat aynı cihazı kullanıyorum ve direnç işlemli. Sıfırlama yaptığımda normal şekilde IMEI uçtu. Twrp ve miflash ile hiçbir şey olmadı. Mesela geçen gün EEA'dan Tayvan romuna geçtim, hiçbir sorun yok. Ama normal yolla sıfırlama yapıldığı gibi IMEI uçar. Risk alan varsa buyursun denesin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Direnç işleminden sonra imei atıldı hangi yolla nasıl yapıldığını bende bilmiyorum anlamanın bir yolu varmıdır
Hocam yukarıda size gerekli olanı yazdım. Aynı cihazı aynı şekilde kullanıyorum. Dediklerim dışında IMEI uçar. Twrp'den bir şey olmaz. Miflash ile de hem sıfırlama hem de kilit kapanma olur. Ama tavsiye etmiyorum kilit kapatmayı.

Üst Alt