Soru CrDroid Romu kimler neden kullanıyor?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Mi 9 icin iş yapan geliştiricileri gozden gecirmek gerek hocam. :D
Aynen hocam. Kesinlikle katılıyorum. Kamera kalitesi, NFC, Parmak İzi, AI tuşı vs. ıvır zıvır hataları saymadım bile. Mi9 geliştiricileri cidden kötü.

AAliii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
5
Değerli hocam, madem cihazınıza ait tüm AOSP romları denediniz ve hepsinde NFC sorunu var, o halde ısrar etmenize anlam veremiyorum, kalın MIUI romlarda ve keyfinizi sürün....ben olsam en azından öyle yapardım

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Haklısınız tabii. Sanırım son çare EuRom yükleyip öyle devam edeceğim sanırım. Ama Crdroid üzerindeki özelleştirmeler ve hızlı geçişler beni çok cezbetmişti şahsen. O kaliteyi ne yazık ki miui tabanlı romlarda görmedim. Ama tabi telefonun özelliklerini tam anlamıyla kullanamadıktan sonra neye yarar hız? Çözümü de bulamadığıma göre EuRom yolu görünüyor bana.
:((:|

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Mi 9 icin iş yapan geliştiricileri gozden gecirmek gerek hocam. :D
Cihazın kendisi çok dandik Çin malı, Miui harici hiç bir romu kabul etmiyor

AAliii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
5
Başınızı ağrıttıysam özür dilerim arkadaşlar. Uzun uğraş ve araştırmalarım sonucu EuRom'un poco x3 pro için en iyisi olduğuna karar verdim. Umarım cihazım da benimle hem fikirdedir. Öğrendiğim şey şu, telefonların da insanlar gibi karakter sahibi olduğu. Benim ak dediğime telefon kara diyorsa yapacak bir şey kalmıyor ne yazık ki. Teknolojinin kölesi olmuş hissediyorum...
drunk~~haha--

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Başınızı ağrıttıysam özür dilerim arkadaşlar. Uzun uğraş ve araştırmalarım sonucu EuRom'un poco x3 pro için en iyisi olduğuna karar verdim. Umarım cihazım da benimle hem fikirdedir. Öğrendiğim şey şu, telefonların da insanlar gibi karakter sahibi olduğu. Benim ak dediğime telefon kara diyorsa yapacak bir şey kalmıyor ne yazık ki. Teknolojinin kölesi olmuş hissediyorum...
drunk~~haha--
Sonunda doğru yolu bulduğunuza sevindik

AAliii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
5
Sonunda doğru yolu bulduğunuza sevindik

Sayenizde Skorp kardeşim. Ama tabi ilerleyen zamanlarda yolumdan sapacağıma adın gibi emin olabilirsiniz. Güncellendi ve daha stabil yalanları insanları hep cezbediyor bilirsiniz.

Memotmac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Memo
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
1
Birden fazla AOSP ROM denedim. VoWifi ve Cihazı programlı kapatıp açma benim için önemli. Bulunduğum yerde şebeke zayıf, VoWifi hayat kurtarıyor. Cihazımda VoWifi yi en sorunsuz CrDroid de çalıştırabildim. Arayüzün neredeyse tamamı Türkçe. CrDroid tercihimin nedeni bunlar.
Her seferinde MIUI ye geri dönmemin nedeni ise cihazı programlı açma seçeneğinin AOSP larda bulunmaması. Çağrı esnasında ses kaydı harici uygulamalarla çözülüyor ancak MIUI de çağrı kayıtları arasından ses kayıtlarına ulaşmak daha basit.
Cihazı programlı kapatma ve açma konusunda bir çözüm bulabilirsem kesinlikle CrDroid e geçerim.
Merhaba, bende Crdroid v8.12 kullanıyorum. VoWifi benim için çok önemli şebeke problemi var. o yüzden telefonu uaçk moduna alıp vowifi kullanıyorum. benim sorunum şu , telefonu yeniden başlattığımda pdc tool üzerinden yapmış olduğum değişiklik eski haline dönüyor ve vowifi çalışmıyor. her seferinde pdc tool ile tekrar tele2 sweeden seçip aktif etmem gerekiyor. mi.eu rom kullanırken pdc tool ile bir kere değiştirmem yeterli olmuştu yeniden başlatsamda ayarı değişmiyordu. Crdroid romda bu sorunu nasıl çözebilirim. Skorpi hocam daha önce mi Max 3 kullanirken vowifi sorununu çözmemde yardımcı olmuştunuz. Sizin bu konuda bilginiz var mı

Ekli dosyalar

• pdc tool.png
    pdc tool.png
    147,1 KB · Görüntüleme: 12
  • pdc tool1.png
    pdc tool1.png
    169,2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

acerhizm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bedirhan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
15
Redmi Note 10 Pro'da değişiyor hocam. Aslında uyumlu olan kernel ile hepsinde değişir. Geliştiriciler kernel kaynaklı sorunlarla uğraşmamak için kernel değiştirmeyin diyor.
Ben sleepy kernel ile bayağı memnun kullanıyordum zamanında.

Tek dikkat edilmesi gereken OOS versiyon değil MIUI versiyon kernel yüklenmeli Crdroid için.
AOSP değilde miui kernel mi lazım .
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynen hocam. Kesinlikle katılıyorum. Kamera kalitesi, NFC, Parmak İzi, AI tuşı vs. ıvır zıvır hataları saymadım bile. Mi9 geliştiricileri cidden kötü.
Hocam CrDroid de kernel kaynaklı galiba. Miui port kamera açılmıyor. Bazı oyunlar ve programlarda açılmıyor girip siyah ekranda kalıyor diğer aosplerde bu sorun yok. Diğerleri lineage kerneli kullanmıyor. Bu olanaklımı eğer kernelle düzelecekse kesinlikle crdroid e döneceğim.

ertany80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osm
Cihazım
Note 6 pro 4\64
Konular
0
Bende crdroid seven biriyim lakin beni miui'ya bağlı tutan tek özellik bu. Böyle bir seçenek aktif olsa bırakmam crdrodi.
ilginç bir özellik imiş, oralara dokununca bişi olmuyor mu?

Üst Alt