Mod Çin Rom da WhatsApp Bildirim Sorunu Yaşayanlar

darksbeam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi 14
Konular
2
Arkadaşlar Xiaomi 14 Pro cihazım da çin rom yükle cihazım da whatsapp bildirimi sorunu vardı whatsapp üzerinden gelen sesli veya görüntülü aramalarda ekran uyanma yapmıyordu tüm izinler açık olmasına rağmen sorun devam ediyordu. Çözüm olarak yaptığım araştırma sonucunda pil ve performansı devredışı bırakılması yönünde sonuçlar buldum ve cihazımda denedim çözüm sağladı.
Yapmanız gereken
usb hata ayıklama açık olması
tlf açık şekilde bilgisayara bağlayarak adb driver yüklü değilse driver yüklemeniz dosya içerisinde var
tlf bağlandığında ekran alt ortasında adb için onay vermeniz
sonrasında zip den çıkardığınız dosya içerisinde DisablePowerkeeper.bat çift tıklayarak açmanız yeterli sonrasında kendisi işlemi yapacaktır tlf yeniden başlatabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise cihazınız da root yetkisi varsa app freezer (No Limit) yüklemeniz ve root yetkisi vererek
system başlığı altında xiaomi.com.miui.powerkeeper bulup hemen sağındaki kar işaretine tıklayarak devredışı bırakabilirsiniz
Hocam adb driver nasıl yüklüyoruz nereye yüklüyoruz anlyamadım bu kısmı? Yardımcı olabilir misiniz

Suleymanbey

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Süleyman
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
23

Kby1709

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Hocam 14 pro çin romu bootloader kapalı söylediklerinizi uygulayabilmem mümkün mü kilit açık olması gerekiyor mu?

Üst Alt