Rehber Batarya Kalibrasyonu

rahim55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rahim
Cihazım
xaomi mi5
Konular
6
İyi forumlar hocam. Pil performansınızdan memnunsanız yapmanızı önermem, boşuna uğraşmış olursunuz.

Bu işlemin rom ile alakası pek fazla yok. Önemli olan detay bataryanın tamamen bitirilmesi. Batarya bittiğinde kendi istatistikleri de sıfırlanıyor. Genelde kalibrasyonu bozan şey şarja takılıyken cihazı kullanmak gibi senaryolarda söz konusu oluyor.

Batterystats.bin dosyasını sildiğinizde cihazı yeniden başlattığınızda oluşturulur. Her yeniden başlatmada da güncellenir.
Daha önce Advanced Battery Calibrator kullanmıştım ve onunda iyi olduğunu düşünüyorum...Sizce bu konuda hangisi daha stabil ve iyidir.. kolay gelsin

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Daha önce Advanced Battery Calibrator kullanmıştım ve onunda iyi olduğunu düşünüyorum...Sizce bu konuda hangisi daha stabil ve iyidir.. kolay gelsin
Uygulamaların yapabileceğinden daha derinlemesine bir yöntem hocam bu, eğer batarya performansınızdan memnun değilseniz denemenizi öneririm.

rahim55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rahim
Cihazım
xaomi mi5
Konular
6
Uygulamaların yapabileceğinden daha derinlemesine bir yöntem hocam bu, eğer batarya performansınızdan memnun değilseniz denemenizi öneririm.
peki öyleyse yine Advanced Battery Calibrator kullanayım...daha sıkıntılı olursa bu yönteme geçeriz , şuan için batarya stabil sayılır.... teşekkür ediyorum

tozmen130

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Note 10S
Konular
20
twrp olmadan bu işlemi nasıl yapabiliriz cihazım için android 13 twrp yok

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
maalesef redmi note10 s için bir orangefox var fakat android 11 portlu romlarda çalışıyor galiba
Fastboot modda da şarjı tamamen bitirebilirsiniz ancak çok uzun sürer ve ekran sürekli aynı durumda kalacağı ekranda iznfalan kalabilir

rahim55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rahim
Cihazım
xaomi mi5
Konular
6
peki öyleyse yine Advanced Battery Calibrator kullanayım...daha sıkıntılı olursa bu yönteme geçeriz , şuan için batarya stabil sayılır.... teşekkür ediyorum
Emrespect hocam dayanamadım ve kalibre olayını an itibari ile yaptım...fakat cihaz sıfırlandı malesef, işleme başlamadan önce mi hesabından çıkış yapmadım ve twrp modunda cache / dalvik yaptım ve o şekilde işleme başladım o kadar ...bundan kaynaklanmış olabilir mi ? sistem açılırkende mi hesabı şifresi istedi onu girerek cihazı açtım..... :?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Emrespect hocam dayanamadım ve kalibre olayını an itibari ile yaptım...fakat cihaz sıfırlandı malesef, işleme başlamadan önce mi hesabından çıkış yapmadım ve twrp modunda cache / dalvik yaptım ve o şekilde işleme başladım o kadar ...bundan kaynaklanmış olabilir mi ? sistem açılırkende mi hesabı şifresi istedi onu girerek cihazı açtım..... :?
Muhtemelen Cache / Dalvik dışında başka bir şey daha yapmışsınız telefon sıfırlandıysa. Çünkü kalibrasyon ile yapılan anlattığım hiçbir işlem böyle bir sonuca sebep olamaz. Telefonun hafızası ile ilgili bir sıfırlama yapılmıyor çünkü yöntemde.

rahim55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rahim
Cihazım
xaomi mi5
Konular
6
Muhtemelen Cache / Dalvik dışında başka bir şey daha yapmışsınız telefon sıfırlandıysa. Çünkü kalibrasyon ile yapılan anlattığım hiçbir işlem böyle bir sonuca sebep olamaz. Telefonun hafızası ile ilgili bir sıfırlama yapılmıyor çünkü yöntemde.
evet muhtemelen sizin dediğiniz gibidir, galeriden hiçbirşey silinmemişti...uygulamalar ve rehber full silinmiş...yani ciddi bir problem olmadı aslında...kalibrasyon durumu hakkında da revize yaparım şuan için şarj 90 ve 70 dk ekran verdi...3,5 senelik cihaz muntazam...teşekkürler

Üst Alt