Rehber Android'de Silinmeyen Dosyaları Terminal Emulator İle Silme

blltlgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
13
Bazen telefon hafızasında veya hafıza kartında silinmeyen klasör veya dosyalar oluşuyor. Bunlar Terminal Emulator yardımıyla silinebiliyor.

Bu işlemi yapabilmek için root gereklidir.

Gerekli uygulamalar

1-
Adımlar

1- Terminal Emulator'ü açın
Kod:
su
yazın entera basın. Root izni isteyecek, izni verin.

2- Satır alta geçtiğinde "root@android:/ #" varsa root izni verilmiştir. Alttaki komutu girip entera basarsanız silinir.
Kod:
rm -r /storage/SİLMEK İSTEDİĞİNİZ DOSYANIN YOLU

Örnek

- Mesela telefon hafızasında "deneme" dizini silinmiyor. Onu silmek için "su" komutunu verdikten sonra
Kod:
rm -r /storage/sdcard0/deneme
yazıp entera basınca telefon hafızasındaki "deneme dizini ve içindekiler" silinecektir.

- SD kartta "deneme" dizini içindeki "deneme.txt" metin belgesini silmeye çalışıyoruz. "su" komutunu verdikten sonra
Kod:
rm -r /storage/extSdCard/deneme/deneme.txt
sadece "deneme" dizini içindeki "deneme.txt" dosyası silinir.

NOT: Silmek istediğiniz dosyanın yolunu dosya yöneticiden bulup kendiniz yazın. Örneklerde verdiğim dosya yolları telefonlara göre farklılık gösterebilir. Yalnış bir işlemde telefon veya hafıza kartındaki verileri silebilirsiniz. İşlemi dikkatli yapın, sorumluluk kabul etmiyorum.

EKLEME: Root yetkili bir dosya yöneticinin System (root) bölümünden girip telefon hafızası veya hafıza kartındaki silinmeyen dosyaları silebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda silinmeyebiliyor. Terminal Emulator ile silmek en garanti yöntemdir.

Son düzenleme:

zaman34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
zero
Cihazım
9515
Konular
0
Bazen telefon hafızasında veya hafıza kartında silinmeyen klasör veya dosyalar oluşuyor. Bunlar Terminal Emulator yardımıyla silinebiliyor.

Bu işlemi yapabilmek için root gereklidir.

Gerekli uygulamalar

1-
Adımlar

1- Terminal Emulator'ü açın
Kod:
su
yazın entera basın. Root izni isteyecek, izni verin.

2- Satır alta geçtiğinde "root@android:/ #" varsa root izni verilmiştir. Alttaki komutu girip entera basarsanız silinir.
Kod:
rm -r /storage/SİLMEK İSTEDİĞİNİZ DOSYANIN YOLU

Örnek

- Mesela telefon hafızasında "deneme" dizini silinmiyor. Onu silmek için "su" komutunu verdikten sonra
Kod:
rm -r /storage/sdcard0/deneme
yazıp entera basınca telefon hafızasındaki "deneme dizini ve içindekiler" silinecektir.

- SD kartta "deneme" dizini içindeki "deneme.txt" metin belgesini silmeye çalışıyoruz. "su" komutunu verdikten sonra
Kod:
rm -r /storage/extSdCard/deneme/deneme.txt
sadece "deneme" dizini içindeki "deneme.txt" dosyası silinir.

NOT: Silmek istediğiniz dosyanın yolunu dosya yöneticiden bulup kendiniz yazın. Örneklerde verdiğim dosya yolları telefonlara göre farklılık gösterebilir. Yalnış bir işlemde telefon veya hafıza kartındaki verileri silebilirsiniz. İşlemi dikkatli yapın, sorumluluk kabul etmiyorum.

EKLEME: Root yetkili bir dosya yöneticinin System (root) bölümünden girip telefon hafızası veya hafıza kartındaki silinmeyen dosyaları silebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda silinmeyebiliyor. Terminal Emulator ile silmek en garanti yöntemdir.
Adb.shell.com kaynak kodlari tumu burda yada terminale busybox yazin tum kodlar cikar ama kodlara gorev vermeniz lazim ornek dpm set-device-owner com.balda.securetask/.receivers.AdminReceiver gibi gorev yolu vermeniz lazim ancak o zaman android bu satiri isletim sisteminde ayiklayip calistirir

GT-I9515 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt