Soru 67w ve 120w farkı

kaan114

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
13t pro
Konular
2
Telefonu sıfırlama veya yeni yazılım yükleme imkanınız var ise Bi deneyin derim.Daha önce başıma geldi.
Denedim işe yaramadı bir dünya uğraştım bir de sıfırlama sonrası yedekler için 😀😀

OguzXtrime

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
5
Aldığın satıcıya sormanda fayda var. Bataryanın sorunlu olacağını sanmam. En iyisi 120 watt adaptör al ama fiyatları pahalı.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
En önemlisi de, 120 watt adaptörle şarj edince, dolma süresi yönünden 67 watt'a göre en fazla 10 dakika erken doldurur.

Yani, telefon bataryasını doldururken, belirleyici olan, adaptör değil, telefondur.

Telefonun bataryası doldukça, daha az amper ile dolmaya devam ediyor.

Yani koşunun sonuna gelindiğinde, 120 watt ile 67 watt adaptörün telefonu doldurma hızı aynı oluyor.

Doldurma hızı yönünden, 120 watt adaptör, bataryanın % 66'lık kesimini doldururken hızlı dolduruyor. Kalan % 40'lık kesimde, adaptör 120 watt olmuş, 67 watt olmuş bir şey değişmiyor.

Ha ! 10 dakika benim için önemli diyen, 120 watt adaptörü tercih edebilir.

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Denedim işe yaramadı bir dünya uğraştım bir de sıfırlama sonrası yedekler için 😀😀
Hocam kusura bakmayın.Buradan yazması kolay işte,sıfırlama 10 dakika,eski haline getirmesi günü götürüyor.Belki düzelir diye ümit etmiştim.Tecrübe işte;(;(

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
120w var 20 dkda full

murat5plus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
26
Merhabalar,

cihazın yanında 67w şarj aleti geldi ve onu kullanıyorum. Full şarj olma süresi 1.50 saat sürüyor. 67w olmasına rağmen çok uzun değil mi ? Orjinal 120w sitelerde bakındım ama bulamadım. Şarj olma süresini nasıl hızlandırabilirim veya 120w şarj aletini nerede bulabilirim
Öncelikle merhaba, kullanmış olduğunuz şarj aleti yan sanayi olabilir, telefonunuzun 67-120w şarj desteği olmayabilir, cihazınız mi 13 t pro sanırım eğer yurt dışı ise yada herhangi bi telefoncudan aldı iseniz aldığınızda kutusu açık ise şarj aletiniz değiştirilmiş olabilir. Telefoncular yurt dışı cihazları alıp şarj aletlerini değiştirebiliyor. Yan sanayi ama orjinaline çok benzeyen çok dikkatli incelendiğinde anlaşılan yan sanayi şarj aletleri var. Eğer şarja başladığınızda hızlı şarj 67 veya 120w neyse o yazmıyorsa şarj aletiniz yan sanayidir. Hatta telefona zarar bile verebilir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sizin 67w çakma yüksek ihtimalle hocam. Orijinal 67w ile 120w destekli 11T Pro'yu şarj edince 65w yazısı çıkıyor (niye 67w değil bilmiyorum :D). Ayrıca cihazı nereden aldıysanız ona yazın, 120w cihazı olan cihaz yanında niye 67w ve çakma şarj aleti gönderilir ki?
Bende mi 11 t pro kullanıyorum. Normalde telefonun kutusundan çıkan şarj aleti 120w telefonun desteği de 120w. Ben telefonu bi sınıra yakın bi telefoncudan aldım. Kutusu açılmış durumdaydı. Ve mi 11 t nin yani 67w şarj aleti konulmuştu içine. Şarj aletim orjinal eminim. Evet 67w bağlayınca 65w yazıyor pek önemli değil 25 dk da fullüyor. Cihazım 1 buçuk yaşını geçti. Pil performansım baya düştü. Accubattery programı şuan pil sağlığımı %75 - 3850 mah gösteriyor. Hızlı şarj iyi bir şey değil bataryayı öldürüyor. Keza işlemcide güçlü haliyle ısınıyor. Isı bataryanın düşmanıdır. Şuan bazı magisk underclock modülleriyle pil süremi uzatabiliyorum.

Son düzenleme:

kaan114

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
13t pro
Konular
2
Arkadaşlar orjinal 67w şarj aleti ile denedim 15dkda yüzde 50 den yüzde 100 yaptı :) şarj aletim ve kablom sahte. Kombinasyonu olarak denedim, bulursam 120w bulamazsam 67w orjinal şarj aleti alacağım. Telefon bozuk değilmiş içime su serpildi

Hocam kusura bakmayın.Buradan yazması kolay işte,sıfırlama 10 dakika,eski haline getirmesi günü götürüyor.Belki düzelir diye ümit etmiştim.Tecrübe işte;(;(
Hocam aynen öyle deneyerek öğreniyoruz sonuçta, bu da bir ihtimaldi

Atacan28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Atalay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
29
Kablo büyük ihtimal orjinal ama adaptör değil sanırım. Kablonun içi turuncu, şarj aletinin kırmızı. Adaptör elime ağır geldi. Tam gramajı 95.4 gram hassas terazi ile ölçtüm. Kabloda 6 a yazıyor ama gerçek mi bilemedim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam adaptör orjinal değil. Orjinal adaptörün üzerinde 33 W, 67 W, 120 W gibi ibareler belirtilir. Bu resimdekinde belirtilmemiş.

Burdan alabilirsin, bunlar orjinal. Ki fiyatlarından belli oluyor :))

Son düzenleme:

kaan114

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
13t pro
Konular
2
Hocam adaptör orjinal değil. Orjinal adaptörün üzerinde 33 W, 67 W, 120 W gibi ibareler belirtilir. Bu resimdekinde belirtilmemiş.

Burdan alabilirsin, bunlar orjinal. Ki fiyatlarından belli oluyor :))
Bu siteyi kurcaladım fakat sahte olarak çok şikayet var, güvenemedim o sebeple dediğiniz gibi fiyata göre doğru. Orjinal olduğundan emin olabilsem şimdi alacağım

kaan114

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
13t pro
Konular
2
Telefoncuda yan sanayi 120w buldum, ekranda 120w yazıp . Dan sonrasını gösteriyor. 3 dk denedim 54 ten 62 yaptı ve aldım. 800tl verdim kenso marka. Orjinal hiçbir yerde yok ya da ben bulamadım

Üst Alt