Troublesome kullanıcısının son içeriği

1. T

Soru Amoled Ekran İle İlgili Bir Sorununuz Var mı? (Ghost Screen, Burn-in Gibi)

Lenovo vibe p2 peder beyde var. Malesef, alt taraf komple amoled yanığı e tabi gizleyemiyorsun, yanacak elbette. Adam günde yarım saat Facebook girerse girer, girmezse onu da girmez..
  2. T

Alacak olduğunuz cihaz için bir kaç ay öncesine kadar imei atma işlemine devre değiştirerek yani cihaz açılarak müdahale ediliyordu. Buda sabit romda kullanmak zorunda bırakıyordu kullanıcıları. Kameranın yeşil yada mor çekme sorunu da oluşuyordu kullanıcıların bildirileri arasında. Ne ettiler...
  3. T

Rom atacağın zaman gel hemen bana uğraşma. Ben sana bir kaç hamlede en garanti çözümü olan risk barındırmayan yöntemi doğrudan iletirim. Olmadı beraber yaparız :)
  4. T

Estağfurullah hocam. Ben böyle konular hakkında konuşmasını severim.. Forum burası bilgi alış verişi önemli.. Buradaki arkadaşlar sayesinde zamanında cihazıma rom atmıştım..
  5. T

Soru Mıuı 12 şarj sorunu

Tabiki de sürümden. Miui 13 ile miui 12 arasında minimum 7 saat fark var mi note 10 lite adına konuşuyorum. Xiaomi, her güncellemesinde her cihazı kapsayan ekran sürelerini düşürme yoluna gitti.
  6. T

Merhabalar. Alacak olduğunuz redmi note 10 pro'nun ekranı beyazları gayet beyaz ve net gösteriyor. Ben bu cihazı elime aldığımda beyaz tonu çok dikkatimi çekmişti. Ben beyaz ton yüksekliğini hiç sevmeyen bir insanım beyaz ton soğuk ton demektir aslında. Ben genellikle sıcak tonu seviyorum...
  7. T

Rica ederim, şunu net olarak söyleyebilirim ki, xiaomi'nin yazılım konusunda çok ilerlemesi gerekiyor. Donanım olarak evet gerçekten boş cihazlarını pek göremezsiniz xiaomi'nin ama yazılım konusu biraz sıkıntılı. Hazır hatırlatmış iken bana bu durumu sensör sorununa hazır olunuz efenim :)...
  8. T

Estağfurullah, ben teşekkür ederim. 1 - 2 saat sizin açınızdan hiç bir problem teşkil etmeyecektir burn in adına. Sizin kullanım senaryonuz tamamen amoled panele uygun. Siz benim gibi iyi geçinirsiniz zannediyorum bu panel ile. Ayrıca diğer mesajda size bahsetmeyi unuttum. Bende eşime redmi note...
  9. T

Merhabalar. %100 parlaklığı kullanmayacak iseniz pixel dinlendirme olayına çok fazla takılmayın. Yani şöyle ki, 4 saat %50 - 75 parlaklıkta tek seferde WhatsApp’ta yada sabit görüntü içeren içerik bu panelde tüketebilirsiniz. Ama bunu her gün yapacağınızı varsayalım bu şekilde kullanım sonrası...
  10. T

MIUI 13 Isınma Sorunu

Değerler normal hocam. Havalar ısındı. İşlemci için 65 derece çok önemli değil. Önemli olan batarya sıcaklığıdır. İşlemci 90 derecede de çalışır. Mhz düşürür yine çalışır. Buda sistem boşta sıcaklığı.. 38-45 cpu için önemsiz bir fark. Fakat batarya sıcaklığını yükseltiyor ise sıkıntı olabilir bu...
  11. T

Amoled pixel sıfırlaması yani balans olayını şöyle çok basit bir kaç cümle ile anlayayım. Panel beyaz rengi oluşturmak için, kırmızı, mavi ve yeşili yakar. Kırmızı diyotlar en uzun ömre sahip iken sırası ile yeşil ve mavi izler. Mavi aralarında en kısa ömrü olandır. Diğerlerine göre çok kısa...
  12. T

Tekrardan merhabalar. Sizin kullanım senaryonuza göre amoled yanığı pek olası görünmüyor. İlk üç risk etkenini ve potansiyelini ortadan kaldırmışsınız. (Sıcaklık, parlaklık, sürekli aynı ekran) Bu üç etken sıkıntı çıkartan ve sorun yaratan bir sorun. Mesela bakın burucu08 arkadaşımız bir üst...
  13. T

Aslında karışık kullanım senaryosuna uygun kullanıcılar için, amoled veya oled panel gayet uygun, konforlu ve geçerli sayılır. Fakat gününün çoğunu whatsapp, Twitter, Facebook gibi sabit simge ve görüntü ihtiva eden uygulamalar ile geçiren kullanıcılar için hiç uygun olmayan bir panel türüdür...
  14. T

Sohbet Mi Note 10 Lite Pil-Ekran Süreleri

Merhaba arkadaşlar. Bu cihazı alalı 21 ay olmakta. Batarya performansını sizinle paylaşmak istiyorum. İlk bir ay, kendi 33 w lık şarj aletini kullanmıştım. Sıcaklık takibi sonrasında şarj esnasında bataryanın 45 küsür dereceye geldiğini görünce bir ay sonra orjinal şarj aletini kullanmayı...
  15. T

Sohbet Mi Note 10 Lite Pil-Ekran Süreleri

oktyylmzx Bl kilidini açıp stock rom yani yasal romları kullanır iseniz garanti kapsamına çıkmıyor diye biliyorum. Buna istinaden bende 8 aylık iken rom atmıştım. Bir araştırın isterseniz..
Üst Alt