Yardım zRam kapatma modülü

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
Redmi s2(3/32) kullanıyorum. A13 Pixel plus kurdum 1-2 uygulama yükledim ve ram kullanımı böyle. Zrami kapatmak androidin daha rahat çalışmasını sağlar mı? Birde android bir şeyle uğraşırken (oyun falan oynarken) ram takası yapmayı çok seviyor malum.. oyun performansıni bir tık daha iyilestirir gibime geldi ama düşünceniz nedir? Deneyen varmı bu modülü başka
Açıklama:
• Master RAM'ın bir varyasyonudu
• Tüm zram ve swap'ı kapatı
• Sistem RAM kullanımını optimize ede
• IO ve küçük CPU, GPU'ları optimize ede
• Tüm swap'ı kapatır ve RAM daha serin kalır, daha az pil tüketir ve daha istikrarlı hale gelir, bu nedenle IO ve deneyim daha iyidir

Ben ZRam'in kapatılmaması taraftarıyım çünkü siz bir uygulamaya ilk açılış yaparken her zaman daha fazla şarj tüketirsiniz. Ama onu uykuya alıp ZRam'de saklarsanız tekrar tekrar şarj tüketimini engellersiniz. Ayrıca telefonda uygulama açılışlarını vs. daha az beklemeniz için de böylesi daha iyi olacaktır. ZRam teknolojisi olmadan uygulamaların bir çoğu günlük senaryolarda kararsız çalışacaktır, bazı bildirim gelmeme sorunları, kamerayı açınca çökme vs. sorunlar yaşamanız muhtemel. ZRam 12GB RAM'iniz olsa bile açık olmalı. Çünkü bir süre sonda 12GB dahi dolacak, RAM sıkıştırması yapılacak.

Kendi kullandığım ZRam modülü. Gördüğünüz üzere 4GB dolu. Redmi Note 10 Pro cihazımda da 8GB dolu olmakta. Normali ve telefonun hızlı olmasını sağlayan durum da bu dolu olmaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Zram kullanımı düşük gibi duruyor, fakat zrame göre fazla uygulama zramda gibi ort 40-50 MB dersek bir zrame alınmış uygulamayı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230608-183859_Ayarlar.png
    Screenshot_20230608-183859_Ayarlar.png
    115,5 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_20230608-184515_DevCheck.png
    Screenshot_20230608-184515_DevCheck.png
    88,9 KB · Görüntüleme: 13
Üst Alt