zip file is corrupt

Kerberoys

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KERBER
Cihazım
I9300
Konular
3
sa arkadaşlar forumda yeniyim. S3 ' üme kurmak için miui'nin sitesinden developer rom indirdim.Twrp ile yüklemeye çalıştığımda " Zip file is corrupt! error installing " uyarısı çıkıyor. Başka rom olarak hakan beyin forumda yazmış olduğu nian romu indirip denemek istedi aynı hata ile karşılaştım. Acaba nerde hata oldu anlayamadım.OS Windows 10 ve Chrome ile dosyayı indirdim. Yardımcı olursanız sevinirim

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Dosya hatalı inmiş olabilir. Rom dosyasının ismini update.zip yaparak deneyiniz.
Olmadı recovery değiştirip deneyiniz.
Olmadı tekrar indiriniz.
İndirdiğiniz dosyayı windows üzerinden açmayı deneyiniz.Eğer açamıyorsanız dosya hatalı inmiş demektir.

Kerberoys

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KERBER
Cihazım
I9300
Konular
3
ismini update.zip olarak değiştirip denedim yine aynı hatayı verdi .windows üzerinden dosyaları açabiliyorum klasöre çıkartılabiliyor. twrp'den sonra bide cwm ile deniyecem. Acaba browser ile alakası var mı dosya tam olarak indi bir eksikliği yoktu

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
sa arkadaşlar forumda yeniyim. S3 ' üme kurmak için miui'nin sitesinden developer rom indirdim.Twrp ile yüklemeye çalıştığımda " Zip file is corrupt! error installing " uyarısı çıkıyor. Başka rom olarak hakan beyin forumda yazmış olduğu nian romu indirip denemek istedi aynı hata ile karşılaştım. Acaba nerde hata oldu anlayamadım.OS Windows 10 ve Chrome ile dosyayı indirdim. Yardımcı olursanız sevinirim

Hocam ilk önce Odin ile yüklenebilir Twrp veya Philiz Recovery bulmanız gerekli. Recoveryi Odin ile Download Modda yükledikten sonra Nian 'nın romunu yükleyebilirsin.

Ben bu sekilde yaptım defalarca. Root gibi şeylerle uğraşmadan. Dediklerimi yaptıktan sonra Nian 'ın romu rootlu olarak gelecek

Kerberoys

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KERBER
Cihazım
I9300
Konular
3
nian sürümünü CWM ile denedim install aborted uyarısı çıktı philz Recovery ile denedim aynı uyarı çıktı dosyanın bozuk olduğunu nasıl anlarız , sağlam çalışan bir rom varsa hatasız kurabilmek için link verir misiniz.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
nian sürümünü CWM ile denedim install aborted uyarısı çıktı philz Recovery ile denedim aynı uyarı çıktı dosyanın bozuk olduğunu nasıl anlarız , sağlam çalışan bir rom varsa hatasız kurabilmek için link verir misiniz.

Philiz yükledikten sonra;
Wipe data and format Seçeneğine girip, Clea install a New Rom tıklayıp, işlemlerin bitmesini bekleyin. Sonra İnstall Zıp yapın

Yine aynı hata alırsanız farklı sürüm indirin, birde onu deneyin. Bende şu anda 6.5.26 Sürümü yüklü. Bu şekilde yükledim. Sorun çıkarmadı

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
"zip file is corrupt" hatası, inen dosyanın hatalı inmesi nedeniyle alınan bir hatadır. md5 hash kontrolünü (Nasıl yapıldığını Google'dan anından bulabilirsiniz) yaparsanız dosyanın hatalı inip inmediğini görebilirsiniz. Ayrıca dosyayı bilgisayarda extract yaparak (içindekileri zipten çıkartarak) ta görebilirsiniz. Bu sırada 7zip, Winrar yada Winzip (hangisini kullanıyorsanız artık) hata verecektir.

Tmp341

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
iPhone 7
Konular
7
File corrupt demek dosya eksik ya da bozuk demek. chatin_62 hocanın dediği gibi, dosya md5 hash kontrolü yapın.

HM NOTE 1W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
twrp üzerinden miui 8 i flaşlarken bende by hatayı aldım :D demek dosyamız bozuk haa . internet te yavaş 600 mb şey kolay inmiyor ;(

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Anlaması çok basit. Md5 hash kontrolü yaparsınız 5 saniyede dosyanın bozuk olup olmadığını öğrenirsiniz.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt