Soru Yüz Tanıma

adilalpman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adil ALPMAN
Cihazım
Huawei P9
Meslek
Bilgisayar Oprtörü
Konular
4
Arkadaşlar Merhaba;

Bugün eşime aldığımız Redmi 6A ile Xiaomi telefon dünyasına giriş yapmış buılunuyorum... :)
Satıcı cihazı biz alırken cihazda parmak okuma özelliği olmadığını ama yüz tanıma özelliği olduğunu söyledi ama cihazı incelediğimde şu an üzerinde varolan kararlı stabil rom da bu özelliğin olmadığını, bu özellik için rom değiştirmem gerektiğini öğrendim.

Cihaz Türkiye resmi garantili ancak bu yüz tanıma için rom değiştirirsem garantisi iptal olur mu?

Ayrıca bu rom değiştirme için bootloder kilidi vs yapmam gereki mi?

Yardımınızı rica ederim...

Şimdiden teşekkürler...

Bursalyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Yazılım
Konular
9
Bölgeyi hindistan yapıp deneyin.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
İyi geceler adilalpman ,
Öncelikle hayırlı olsun cihazınız.
Kullandığınız rom da mevcut ise,
Ayarlar - Ek ayarlar - Bölge kısımından Bölgeyi Hindistan yaparak Yüz tanımanın Kilit ekranı ve parola kısımına gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.
Kilit açma işlemi cihazın Garantisini veren firmaya göre değişebiliyor. Firma ile görüşmeniz daha sağlıklı olur.
Rom değiştirmek için kilit açmanız gerekmektedir.

Oyla:

adilalpman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adil ALPMAN
Cihazım
Huawei P9
Meslek
Bilgisayar Oprtörü
Konular
4
İyi geceler adilalpman ,
Öncelikle hayırlı olsun cihazınız.
Kullandığınız rom da mevcut ise,
Ayarlar - Ek ayarlar - Bölge kısımından Bölgeyi Hindistan yaparak Yüz tanımanın Kilit ekranı ve parola kısımına gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.
Kilit açma işlemi cihazın Garantisini veren firmaya göre değişebiliyor. Firma ile görüşmeniz daha sağlıklı olur.
Rom değiştirmek için kilit açmanız gerekmektedir.

Merhaba,

Öncelikle yanıtlarınız için çok teşekkür ederim...

Pekala, bölgeyi Hindistan yapıp Yüz Kilidini aktif edebilirsem, ardından Türkiye'ye geri aldığımda durum ne olacak?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bölge yi Hindistan a aldım ve yüz kilidi şimdi aktif oldu. Lakin bunun ürünün güncelleme alması vs konularda bana bir olumsuz etkisi olur mu?

Son düzenleme:
Oyla:

Bursalyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Yazılım
Konular
9
Merhaba,

Pekala, bölgeyi Hindistan yapıp Yüz Kilidini aktif edebilirsem, ardından Türkiye'ye geri aldığımda durum ne olacak?

Bölge yi Hindistan a aldım ve yüz kilidi şimdi aktif oldu. Lakin bunun ürünün güncelleme alması vs konularda bana bir olumsuz etkisi olur mu?
hayır sorun olmaz güncelleme geldiğinde bölge değişebilir hindistan yapın böyle bi sorun olursa.

Oyla:

BahadirHan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
19
Merhaba,

Hindistan yerine ben Hong Kong yaptım. Hindistanda telefonum güncelleme almamıştı

Oyla:

ttef84

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Salih
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Bugüne kadar yüz tanımanın süper çalıştığını düşünüyordum. Bugün arkadaş telefonu aldı telefon açıldı inanmadım kapattım tekrar açtı. Başka birine denettim oda açtı. Böyle rezil bir sistem görmedim şimdiye kadar. Mi 8 eu rom beta yüklü. Sizlerde deneyebilir misiniz merak ediyorum sadece bende mi öyle

Oyla:

Singe

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
17
Bölgeyi Azerbaycan yapınca da yüz tanıma geldiğini duymuştum, hem de gereksiz reklam ve uygulamalar yüklenmeden.

Oyla:

Babalokomka57

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
2
Bugüne kadar yüz tanımanın süper çalıştığını düşünüyordum. Bugün arkadaş telefonu aldı telefon açıldı inanmadım kapattım tekrar açtı. Başka birine denettim oda açtı. Böyle rezil bir sistem görmedim şimdiye kadar. Mi 8 eu rom beta yüklü. Sizlerde deneyebilir misiniz merak ediyorum sadece bende mi öyle

Benim kardeşim yüz tanıma ile telefonumu açmayı başardı cihaz mi 8 Global. Ama kapatmayı düşünmüyorum çok büyük kolaylık oluyor.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt