Yardım Yutdışından kargo ile telefon getirtmek

yasinbal

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yasin
Cihazım
cihaz
Konular
2
Merhaba arkadaşlar yurtdışından kargo ile cep telefonu getirmek istiyorum. Güvenilir siteler, gümrükte takılma vs. ile ilgili biligisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

kralaras

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
16
hiç girme bu işe derim kardeşim. 50$'ın altında alışveriş yapmanı tavsiye ederim. bunun üstü kumar oynamak gibi :)

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
Bende riskli buluyorum ama bi tanıdığımın arkadaşı var zırp pırt Red Mi Note 3 getirtip duruyor. Biz kalkışsak gümrükte takılır kesin..

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50
yasal olarak 75 dolar üstü getirilen mallar gümrük vergisine dahildir bu nedenle 75 dolar üstü mal posta yolu ile getirtilemez kaldıki cep telefonu 75 dolar bile olsa posta veya kargo yolu ile getirtmek yasaktır.doğrudur getirtenler var ama hangi illegal yolla getirtiyorlar bunu onlar bilir ve onlarda bu yolu açıklayıp kazanç yollarının kapanmasını istemezler

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Merhaba arkadaşlar yurtdışından kargo ile cep telefonu getirmek istiyorum. Güvenilir siteler, gümrükte takılma vs. ile ilgili biligisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Hocam satıcıyla konuş aliexpress den alabilirsin genelde takılma olmuyor kutu ayrı telefon ayrı gönderim yapıyorlar sıkıntı olmaz genelde ama her zaman bir risk var tabiki benim henüz takılan olmadı

omercevirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi mi4
Meslek
Yönetici
Konular
21
Aliexpress te satıcı ile irtibata geçerseniz ayrı ayrı gönderiyor.Tabi bunu x-ray de yakalamasınlar belli olmasın diye ikisi ayrı ayrı gönderiyor.Kutu ayrı telefon ayrı.Telefonu öyle sarıyorlar ki x-raydan gecerken belli olmuyor.Yüzde 1 yakalanma riskiniz var.Gümrük binlerce üründen hepsini degil x-rayda belli olanları kontrol ediyor.Biz bu şekilde 5 telefon aldık hepsi geldi ama korkmadık diyemeyiz :)
Yakalırsa paranız çöp oluyor

kralaras

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
16
kısacası TOTO :)

kadircoskun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
mi4 LTE
Konular
2
Yaklaşık 2 ay önce banggood sitesinden telefon sipariş verdim. Rusyada yaşadığım için araştırmalarımda rusyada telefon girişinde her sıkıntı olmadığı gördükten sonra telefonu sipariş ettim. Telefon 1 hafta içinde rusyaya geldi fakat 25 gun gumrukte bekledi. Bunun üzürine banggood a yazdım dedimki hızlı kargo olarak sipariş verdiğim ürünüm taahhüt ettiğiniz 7-15 iş günü içerisinde bana ulaşmadı gümrükte takıldı dedim suan bulunduğum yer gümrüge yakın degil diyerek paramın iadesini istedim. Bunun üzerine bana gümrükten geri dönerise paramın iade edileceğini söylediler ve telefon 30 gün sonra gümrükten ret yiyerek geri gönderildi bunun üzerine yine banggood.com a yazarak ürünün kendilerine geri gönderildiğini ve kargo takip numarasında bakabileceklerinin soyledim bunun üzerine 1 hafta içerisinde paramın iade edileceğini söylediler. Paypal üzerineden satın aldığın yaklasık 1000 TL fiyatındaki ürünün parası 1 hafta içerisinde iade edildi. Banggood.com dan yine muhtelif malzemeler siparis ettim ve hic bir sıkıntı yasamadım eger ürün size taahhüt ettikleri sürede ulaşmaz ise ya yenisini gonderiyorlar yada para iadesi yapıyorlar. Güvenilir bi site tavsiye ederim. Yurtdışından telefon alacak arkadaşlara tavsiyem kesinlike paypal üzerinden ödeme yapmaları eğer 45 gün içerisinden ürün size ulaşmaz ise her ne olursa olsun satıcı paranızı iade etmez ise paypala itiraz ederek paranızı iade alabilirsiniz.

yasinbal

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yasin
Cihazım
cihaz
Konular
2
Forumlardan öğrendiğime göre telefonu ayrı olarak yedek parça yazarak gönderdiklerinde sorun çıkma olasılığı neredeyse ortadan kalkıyormuş.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Neredeyse sorunun ortadan kalktığı yok. Gümrük memurlarının bu kadar salak yerine konması çok gereksiz.
Evet bazen göz yumma, bazen memurun işini savsaklaması, bazen memurun amirine, memuruna, karısına çocuğuna kızması v.s. sebeplerle işini adam gibi yapmaması nedeniyle gümrükten geçen yasaklı ürünler oluyor elbette. Ama bu hak bayram tutulmamalı. Ayrı olarak gönderilen cihazlar sadece arka kapak ve pili çıkartılarak gönderiliyormuş. Anakartını yada ekranını söküp gönderen varsa da hem göndereni hemde onları burada toplayan arkadaşı tebrik etmek gerekir. Diğer pakette de pil, arka kapak ve diğer aksesuarlar. Kutu falan da yollanmıyor. Bu durum elbetteki riski azaltıyor ama telefon olan paketin yedek parça olamayacağını bilmek için çok zeki olmak gerekmiyor. Ortalamanın altında bir zeka bile buna yetecektir. Bu da tüm memurlarda vardır.

2.konu telefonların başka şeylerin içerisinde gizlenerek gönderilmesi. İşte en büyük tehlike bu. Çünkü diğer normal gönderilerde paketiniz yakalanırsa ya el konmak yada geri gönderilmek suretiyle çözümlenirken, bu yöntem de eğer paketiniz yakalanırsa adliyede sizin hapis ve para cezaları almanızla çözümleniyor. Çünkü bu durum kaçakçılığa giriyor ve adli olarak cezalandırılıyor.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Üst Alt