Yurtdışından telefon getirtme

EyupTorun1

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eyüp Sultan
Cihazım
Gm 4g
Konular
1
Merhaba arkadaşlar ben forumda yeniyim, konuyu buraya actim yanlışlık olursa konunun gerekli yere taşınmasını Rica ederim.

Arkadaşlar ben Çin'den internet siparişiyle telefon getirtmek istiyorum haliyle gümrük kuralları gereği getiremiyorum. Şöyle birşey dusundum ve imkanı varmi diye konuyu sizlere sunuyorum.
Ben Karadeniz de oturuyorum ve Gürcistan Batum'a gitme imkanım var.
Aliexpress, alibaba ve gearbest ten hangisi olduğu farketmez xiaomi marka telefonu Gürcistan-Batum'a sipariş etsem telefon gelir mi ? Ordaki gümrük yasaları nasıl? Gelirse bu telefondan ne kadar vergi alırlar ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Merhaba arkadaşlar ben forumda yeniyim, konuyu buraya actim yanlışlık olursa konunun gerekli yere taşınmasını Rica ederim.

Arkadaşlar ben Çin'den internet siparişiyle telefon getirtmek istiyorum haliyle gümrük kuralları gereği getiremiyorum. Şöyle birşey dusundum ve imkanı varmi diye konuyu sizlere sunuyorum.
Ben Karadeniz de oturuyorum ve Gürcistan Batum'a gitme imkanım var.
Aliexpress, alibaba ve gearbest ten hangisi olduğu farketmez xiaomi marka telefonu Gürcistan-Batum'a sipariş etsem telefon gelir mi ? Ordaki gümrük yasaları nasıl? Gelirse bu telefondan ne kadar vergi alırlar ?

Hocam Gürcistan benim de merak ettiğim ülkelerden biri. +Takip bilen bir arkadaş yazabilirse ben de öğrenmek istiyorum. :)

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Harbiden iyi gelmiş aklına.

brusk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Mi 13
Konular
8
Dostum tabiki şahane bir fikir ama böyle imkanı herkes bulamaz
Sana tek gerekli olan orada sabit bir adres eğer buda varsa siparişini yaparsın, nurtopu telefonunla selfilerle dönüş yaparsın
Halktan en az vergi alan enfes güzel bir memleket, hatta böyle bir imkana sahipsen bırak telefonu araba bak

Üst Alt