Sohbet Yurtdışından telefon almak

ankarag3lü

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
elvin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
11
yurtdışından telefon alma imkanı doğdu çinden. sizce mantıklı mı garanti konusunda çekincelerim var tecrübesi olanlar paylaşabilir mi ?

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Eğer 3 Yıldır üzerine IMEI kaydedilmemiş , Yurtdışından dönüşünüzün üzerinden 120 gün geçmemiş bir Pasaportunuz mevcut ,
Ülkemizdeki garantörler yüzünden pek çok kullanıcı tarafından öncelik olmaktan çıkan Garanti konusu sizin içinde çok önemli değil ise Çin ' den , yani Xiaomi OnePlus gibi markaların orjininden makul fiyatlara telefon almak hâlâ çok mantıklı .

Yukarıda da bahsettiğim gibi Ülkemizdeki garantörlerin kullanıcılara karşı sergiledikleri tutumlar gibi nedenlerden dolayı Garanti konusu pek çok kullanıcı tarafından 'Olmazsa Olmaz' olmaktan çıktı.

Bende Kasım ayında ABD den getirttiğim ve ardından IMEI kaydı yaptırdığım Pocophone F1 imi sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
Yani Garanti konusunu çok fazla kafaya takmamanızı öneririm.

ozgrcvdr hocama katılmakla beraber size tavsiyem şu sıra ile olurdu :
1) RedMi K20 Pro
2) Oneplus 7 Pro
3) Xiaomi Mi 9
4) Xiaomi Mi 9T
5) RedMi K20

ankarag3lü

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
elvin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
11
pasaporta kayıt ücreti de 600 lira civarında değil mi. onun yerine imei çaktırma durumunu düşünürüm sizce o bir sorun olur mu ? imei yolu başka bir soruna neden olabilir mi sizce ?

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
pasaporta kayıt ücreti de 600 lira civarında değil mi. onun yerine imei çaktırma durumunu düşünürüm sizce o bir sorun olur mu ? imei yolu başka bir soruna neden olabilir mi sizce ?
Yasal olmayan IMEI Tamiri işlemi , Henüz Tüm cihazlar için yapılabilir durumda değil.
Bu konuda doğru kaynaklardan , kapsamlı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Güncelleme , ROM yükleme gibi işlemleri 'Olması gereken şekilde' yapar iseniz IMEI silinmesi gibi durumlarla karşılaşmadan cihazınızı kullanabilirsiniz.
Tek yapmanız gereken Kapsamlı bir araştırma.

ankarag3lü

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
elvin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
11
Yasal olmayan IMEI Tamiri işlemi , Henüz Tüm cihazlar için yapılabilir durumda değil.
Bu konuda doğru kaynaklardan , kapsamlı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Güncelleme , ROM yükleme gibi işlemleri 'Olması gereken şekilde' yapar iseniz IMEI silinmesi gibi durumlarla karşılaşmadan cihazınızı kullanabilirsiniz.
Tek yapmanız gereken Kapsamlı bir araştırma.
yönlendirebileceğiniz bir link var mı ?

Üst Alt