Yardım Yurtdışından Mi 11 Ultra Sipariş Verme

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Merhaba, Azerbaycanda yaşıyorum. Arkadışım için Mi 11 Ultra almak istiyoruz, fakat Azerbaycanda cihaz henüz satışa çıkmadı, bu yüzden yurtdışından sipariş vermeye karar verdik, ama siparişi hangi siteden vereceğime karar veremedim. Siparişi iki şekilde vere bilirim
İlki herhangi bir global siteden(Azerbaycan'a teslimat yapan) direkt Azerbaycana sipariş verme. İkinci seçeneğim ise yerel bir kargo şirketi aracılığıyla amerikadan sipariş verme , Siparişi kargo şirketinin Abd'ki deposuna vericem, kargo şirketide bana ulaştırıcak.

Bu iki seçenek arasından ilk yöntem için bulduğum site , ikinci seçenek için bulduğum siteyse . Şimdi sorum şu hangi seçeneği takip etsem daha iy olur? Ve bu siteler ne kadar güvenli siteler veya daha iyi alternativleri varmıdır?

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Merhaba konu dışı olucak ama Azerbaycan'da imei kayıt ücreti yada yurtdışı kayıtsız cihaz şebeke kapanma gibi sorunlar yasalar vergiler varmı? Sizde imei attırıp kaçak cihaz kullanıyor musunuz?

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Merhaba konu dışı olucak ama Azerbaycan'da imei kayıt ücreti yada yurtdışı kayıtsız cihaz şebeke kapanma gibi sorunlar yasalar vergiler varmı? Sizde imei attırıp kaçak cihaz kullanıyor musunuz?
Cihaza Sim taktıkdan sonra 1 ay için sim taktığınız slot kapanıyor, cihaza kayıt için 1 ay sürü veriyorlar yani. İMEİ kayıtı fiyatları 50 manatdan başlayıb cihazın fiyatına göre değişiyor, en fazla 150 manat tutarında bir ücret ödüyoruz. Mi 9T cihazımı 60 Manat vergi ödeyib imei kayıtını yaptırmışdım. İmei kayıtı fiyatı o kadar yüksek olmadığından çoğunlukla insanlar parasını verib kayıt yaptırıyor. Vergi ise ,yurtdışından 300$ üzeri bir cihaz alıyorsan vergi kdv ve s. Ödemek zorundasın, fiyat arrtıkca vergi miktarıda artıyor, şöyle bir örnek veriyim 1090$(1853 manat) fiyatındakı Mi 11 Ultra için İmei Kayıtı, kdv, ve diğer vergiler ile birlikte toplam 550 manat ücret talep ediyor devlet.

lord219

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Albatros
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Meslek
Yazilim Muhendisi
Konular
6
Bizim de ufaktan zam yaparak basladilar. Simdi bir maas kadar para. Azerbaycan'ın inşaat sektörünü ele geçirdik, telekomun eli kulağında. O zaman coffin dance müziği calabilir ucuz kayıt olayina.

Son düzenleme:
Üst Alt