Sohbet Yurtdışı Xiaomi telefon satışı hakkında

skilacci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hürkan
Cihazım
mi 9t pro
Konular
3
Merhaba arkadaşlar, bundan bir ay önce telefoncudan yurtdışı kayıtlı xioami telefon satın aldım. Ardından bu telefonu bir başkasına sattım. O kişi 27 gün sonra beni aradı telefonu güncelledikten sonra bir daha açılmadığını söylüyor. Yazılımsal bir hata olduğunu, bende başkasından aldığımı, ona gitmesi gerektiğini kendisine belirttim. Banka dekontumla gidip şikayet edeceğim kaçak telefon satıyorsunuz diyor lakin bunu bile bile almıştı bu şahıs. Bu konuda herhangi bir yasal hakkı mevcut mu?

pckopat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
pckopat
Cihazım
Xiaomi 11T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
8
Aranızda sözleşme vb yaptınız mı?

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
İmei işlemi yapılmış cihaza ota güncellemesi yapınca mi ekranında kalır basitçe yeniden rom yüklemeyle çözülebilir.
Banka dekontunda telefon için vs yazdıysa ve imei muhabetini bilmiyormuş ayağına yatarsa problem çıkabilir.

Enes2103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
15
İmei işlemi yapılmış cihaza ota güncellemesi yapınca mi ekranında kalır basitçe yeniden rom yüklemeyle çözülebilir.
Banka dekontunda telefon için vs yazdıysa ve imei muhabetini bilmiyormuş ayağına yatarsa problem çıkabilir.
OTA güncellemesi nedir? Normal ayarlardan yaptğımız güncellemeden farkı nedir?

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
OTA güncellemesi nedir? Normal ayarlardan yaptğımız güncellemeden farkı nedir?
OTA telefona gelen ayarlar kısmından yapılan güncellemedir.Stock recovery yoksa yani twrp kurulu ise gelen güncellemeyi indirip (.zip) twrpden flashlamanız gerekir.İmei atarken telefoncular twrp yükler root atar.

Enes2103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
15
OTA telefona gelen ayarlar kısmından yapılan güncellemedir.Stock recovery yoksa yani twrp kurulu ise twrpden flashlamanız gerekir.İmei atarken telefoncular twrp yükler root atar.
Gelen güncellemeyi illa internetten bulup rom olarak twrp ile yüklememiz mi gerekiyor? Güncelleme gelmiş ayarlardan yapayım diyemeyeceğiz yani?

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Gelen güncellemeyi illa internetten bulup rom olarak twrp ile yüklememiz mi gerekiyor? Güncelleme gelmiş ayarlardan yapayım diyemeyeceğiz yani?
Evet global için öyle kendiniz indirip twrpden flashlayacaksınız.

Enes2103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Evet global için öyle kendiniz indirip twrpden flashlayacaksınız.
Anladım, bence can sıkıcı bir durum, twrp hangi durumlarda gider peki? Eski telefonumda ne yaptığımı tam hatırlamıyorum ama twrp her hareketimde gidiyordu baştan yapmak zorunda kalmıştım.

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Anladım, bence can sıkıcı bir durum, twrp hangi durumlarda gider peki? Eski telefonumda ne yaptığımı tam hatırlamıyorum ama twrp her hareketimde gidiyordu baştan yapmak zorunda kalmıştım.
Global romda root yapmazsanız twrp gider.Costum romlarda root'a gerek olmadan twrp yüklediğinizde silinmez.

Enes2103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Global romda root yapmazsanız twrp gider.Costum romlarda root'a gerek olmadan twrp yüklediğinizde silinmez.
Aslında ben hem global hem de rootsuz kullanmak istiyordum. Çünkü rootlularda istediğim birçok uygulama rootlu olduğu için açılmıyor. O zaman rootsuz EU rom kullanacağım. 1 hafta içinde imei kayıdımın yapılması için aldığım yere gideceğim. Orada belirtmem gereken birşey var mı? Direkt global rootlu mu yapıyorlar?

Üst Alt