Soru Yurtdışı sim etkinleştirilemiyor

sheeper

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Iphone
Konular
3
Merhaba perudayım ve buradan bitel adında bir GSM firmasından hat aldım, İnternet sınırsız olması lazım ancak 4g gözükmesine rağmen ben hiç bağlanamıyorum. Sim kart aktifleştirilemedi hatası alıyorum, mesaj gönderiliyor diyor ancak orda kalıyor. Mi cloud, Sim servisleri ile ilgili her şeye izin verdim, telefonu bulmayı kapattım. Mi hesabını şimdiki numara ile güncelledim, kaldırıp tekrar ekledim ama sonuç yok, frekans bandıyla mı ilgili acaba, bir kaç gündür whatsapp mesajı alabiliyorum ama diğer İnternet gerektiren hiçbir şey çalışmıyor.

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Sim etkinleştirmenin internetle hiç bir alakası yok yalnız. Etkinleştirmeden de internetinizi kullanabilirsiniz. Sorun dolaşım ayarında olabilir yada diğer internet ayarlarıyla ilgili olabilir bi kontrol edin ağ ayarlarınızı.

Oyla:

sheeper

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Iphone
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O hatayı aldığım için ilgisi varsa diye yazdım ama apn ayarlarıyla ilgili bi sorun yok, 3g/4g de sonuç aynı, dolaşım ayarları aktif pasifken de olmadı. Normal telefon araması yapılabiliyor ancak bana gerekli olan İnternet, sanki bağlantı ikonunda upload aktif download yokmuş gibi görünüyor.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
O hatayı aldığım için ilgisi varsa diye yazdım ama apn ayarlarıyla ilgili bi sorun yok, 3g/4g de sonuç aynı, dolaşım ayarları aktif pasifken de olmadı. Normal telefon araması yapılabiliyor ancak bana gerekli olan İnternet, sanki bağlantı ikonunda upload aktif download yokmuş gibi görünüyor.
Acaba hat ile ilgili bir problem olabilir mi

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Mi dolaşım diye birşey vardı ona bu bakın isterseniz

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Etkinleştirip sonucu yazarmısınız bende birkaç aya yurtdışına çıkacağım nasıl oluyor bi öğreneyim
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

dokidoki

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
bb q10
Konular
10
Türkiye'den birine sms atıp ulaşıp ulaşmadığını teyit eder misiniz ?
Birde mobil ağ sıfırlama yaptınız mı? Şuanda baktım düşündüğüm gibi bir hatmis
"
Availability and recharges
Their prepaid SIM card is called BiFri and sold for S/. 1 in their stores and outlets .
You can recharge your chip at Scotiabank and BCP banks, Repsol service stations, Inkafarma and Boticas de Salud pharmacies . You may also try an international credit card on their website, but some of them have been declined.
Credit and SIM validity is for 210 days without a recharge. Check balance by *121#. If you top-up S/. 3 every months, you will get free WhatsApp for 30 days."
Baktığım site ne kadar gunceldir bilmiyorum ama WhatsApp a girip başka sitelere girememejniz bu sebepten olabilir. Ekstradan paket almanız gerekebilir.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt