Yardım Yurtdışı cihaz

imazit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
Arkadaşlar merhaba.telefonum mi note 3 64 GB. Cihazdan çok memnunum, küçük ama miğde bulandırıcı bir sorunum var, yardımcı olursanız sevinirim. galiba bu sıkıntıyı yaşayan pek yok ama illaki ustalardan bilen çıkar diye umuyorum. Cihazım yurtdışı ve malum yolla kayıtlı imeileri.ne zaman fabrika ayarlarına dönsem veya twrp yüklesem illaki sonunda çin romuna dönüyor cihaz ve imeiler siliniyor.bu konuda ancak satıcıya cihazı götürdükten sonra tekrar 9.1.4 yazılımı yüklüyor ve imeiler hallediyor. Ama telefonu götür getir çok zamanımı alıyor bıktırdı artık.bunun kalıcı silinmeyen imei yolu yokmu.telefonu istediğim zaman sıfırlamak rüya oldu zaten güncelleme de gelmiyor.benim bu dördüncü Xiaomi telefonum tabi benim kullandığım ikinci cihaz.telefon çok iyi ama bu imei silinmesi beni yıldırdı telefondan.güncelleme gelirse bu sorun ortadan kalkarmı??

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
İmei işlemi yapıldigi için cihazı her sifirladiginizda imeiler silinecektir. Cihaza twrp yükledikten sonra efs yedeği alın ve bunun bir kopyasını bilgisayarda saklayın. Cihaza rom yükledikten sonra imeilerde sorun yaşarsanız efs yedeğini geri yükleyip eski imeilerinize dönebilirsiniz.

imazit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
İmei işlemi yapıldigi için cihazı her sifirladiginizda imeiler silinecektir. Cihaza twrp yükledikten sonra efs yedeği alın ve bunun bir kopyasını bilgisayarda saklayın. Cihaza rom yükledikten sonra imeilerde sorun yaşarsanız efs yedeğini geri yükleyip eski imeilerinize dönebilirsiniz.
Teşekkür ederim.cihaz bu durumda iken yeni global yazılım çıkarsa imeiler kalıcı olabilirmi? Daha önce kullandığım redmi note 3 pro telefonumda bu şekilde sorun ile karşılaşmamıştım.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Teşekkür ederim.cihaz bu durumda iken yeni global yazılım çıkarsa imeiler kalıcı olabilirmi? Daha önce kullandığım redmi note 3 pro telefonumda bu şekilde sorun ile karşılaşmamıştım.
Mi6, mı mix2, mı note3 gibi son cıkan telefonlarda imei düşme olayı görülüyor mi6 öncesi telefonlarda böyle bir durum yok hocam. Bildiğim kadarıyla miflash ile rom yüklemede imeiler silinmiyor. Global romu miflash ile yüklerseniz silinmeyebilir ama her ihtimale karşı qcn ve efs yedeklerinizi almanız iyi olacaktır.

imazit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
Mi6, mı mix2, mı note3 gibi son cıkan telefonlarda imei düşme olayı görülüyor mi6 öncesi telefonlarda böyle bir durum yok hocam. Bildiğim kadarıyla miflash ile rom yüklemede imeiler silinmiyor. Global romu miflash ile yüklerseniz silinmeyebilir ama her ihtimale karşı qcn ve efs yedeklerinizi almanız iyi olacaktır.
Teşekkür ederim

Üst Alt