Yardım Yurtdışı cihaz İmeı atıldı , Stock ROM değiştirmek istiyorum , IMEI uçmadan nasıl değiştirebilirim ?

Darqos

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
10
Modem dosyası falan muhabbeti vardı imeı uçmaması için , kendi modem dosyamızı çıkartabilir miyiz ? Başka işlem gerekiyor mu ???
***Cihazım Redmi Note 10 PRO Global versiyon, Şuan Kullandığım Stock ROM MIUI 13 global***

Son düzenleme:

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
7

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Hocam hangi romu atmak istiyorsunuz onu söylerseniz daha detaylı bilgi verelim.

sparceal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
cihaza twrp kurup cihaza uygun recovery rom indirin. hafıza kartı kesinlikle şart, bu dosyayı hafızaya atın

İstediğinizi seçebilirsiniz. Eğer cihaz globalse india hariç hepsi, eğer cihaz india ise sadece india kurunuz. Twrpde modem efs yedeği alın. Twrpden sıfırlama ve wipe yapın.

sonra install diyerek romu kurun. sonra da restore diyerek modem ve efs yedeğini geri yükleyin. sıfırlama işlemlerini sadece ve sadece twrp üzerinden yapınız. güncelleme alabilirsiniz, ya da kendiniz yeni sürüm çıktıkça twrpden yükleyebilirsiniz. her zaman yazılım atıldığında veya güncelleme geldiğinde modemi tekrar yazdırmanız lazım.

telefoncunun dandik modem attığını varsayarsak forumdaki konudan yer alan en son sürümü indirip kullanın, onu da bilgisayardan yazdırın. bilgisayara sürekli erişiminiz yoksa twrp yedeğini bu modem üzerinden alın.

direkt mi flash ile de clean all seçip fastboot rom yazdırabilirsiniz. yazma bittikten sonra da modem dosyasını yazdırmanız lazım. yoksa cihaz açılmaz.

Darqos

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam tam olmadı EU mu demek istediniz EEA mı ikisi farklı romlar.
Ben aynı zannediyordum kusura bakmayın , en stabil hangisidir bunlardan? EU mu EEA mı ? Ben global mıuı 13 kullanıyorum 4 saat ekran süresi alıyorum kafayı yiyeceğim 😔😔😔

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Ben aynı zannediyordum kusura bakmayın , en stabil hangisidir bunlardan? EU mu EEA mı ? Ben global mıuı 13 kullanıyorum 4 saat ekran süresi alıyorum kafayı yiyeceğim 😔😔😔
Hocam EU custom romdur EEA ise orijinal stock Xiaomi yazılımı. EU rom son zamanlarda çok beğenilmiyor. Benim size tavsiyem EEA olur. Ancak Xiaomi arama ve mesajlar uygulaması istiyorsanız Endonezya roma bakabilirsiniz.

Darqos

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
10
Hocam EU custom romdur EEA ise orijinal stock Xiaomi yazılımı. EU rom son zamanlarda çok beğenilmiyor. Benim size tavsiyem EEA olur. Ancak Xiaomi arama ve mesajlar uygulaması istiyorsanız Endonezya roma bakabilirsiniz.
Stock rom yüklemeyi düşünüyorum , IMEI uçmaması için hangi işlemleri yapmam lazım ?

Üst Alt