Soru Yurtdışı Cihaz güncellemesi

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
Yurtdışı mi9t pro cihazım güncelleme alırken daha önce twrp ye düşmüştü.Daha sonra el ile son sürüm yükledim fakat tekrar cihaz üzerinden otomatik güncelleme alır mı ve aldığında tekrar twrp ye düşer mi veya bunun bir çözümü var mı root veya twrp kaldırma gibi

ekinox122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eko
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Harekat Memuru
Konular
9
Merhaba cihazda twrp recovery varsa Ayarlar/Sistem üzerinden yüklediğiniz güncellemeler twrpye düşer. Cihazda anladığım kadarıyla imei repair işlemi var o yüzden twrp kaldirmamanizi öneririm ilgili güncellemenin forumda cihazınız kısmından twrpden yükleyebileceginiz şekilde indirebilirsiniz.

Oyla:

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
Merhaba cihazda twrp recovery varsa Ayarlar/Sistem üzerinden yüklediğiniz güncellemeler twrpye düşer
O zaman cihazdan twrp yi kaldırmam sorunu çözer mi veya el ile kurulum mu yapmam gerekiyor.Çünkü her seferinde verileri yeniden yüklemek zaman alıyor

Oyla:

ekinox122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eko
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Harekat Memuru
Konular
9
Alternatif olarak ugraşmak istemezseniz bootloader kilidiniz açık kalacak şekilde mi flash üzerinden stock rom kurun twrp gider bu şekilde güncellemeleri direkt olarak kurabilirsiniz

Oyla:

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
Alternatif olarak ugraşmak istemezseniz bootloader kilidiniz açık kalacak şekilde mi flash üzerinden stock rom kurun twrp gider bu şekilde güncellemeleri direk olarak kurabilirsiniz
O zaman cihaz ilk haline döner ve sorunsuz şekilde güncellemeleri alabilirim değil mi?

Oyla:

ekinox122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eko
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Harekat Memuru
Konular
9
O zaman cihaz ilk haline döner ve sorunsuz şekilde güncellemeleri alabilirim değil mi?
evet öyle olur bu arada cihazınızda imei işlemi var değil mi, eğer öyleyse stock rom kurmadan önce twrpden EFS yedeğiniz yani şuan ki imei bilgilerinizin bulunduğu kısmın yedeğini alın ve pcde saklayın mutlaka ileride bir sorun olursa tekrar twrp kurup yedeginizi flashlayarak çözersiniz bunun dışında forumda stock rom kurma konularını incelin ve hatasız kurun, dikkat etmeniz gereken kısım bootloader kilidini kapat seceneğini yani Clean all/Lock seçeneğini seçmemeniz.

Oyla:

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
evet öyle olur bu arada cihazınızda imei işlemi var değil mi, eğer öyleyse stock rom kurmadan önce twrpden EFS yedeğiniz yani şuan ki imei bilgilerinizin bulunduğu kısmın yedeğini alın ve pcde saklayın mutlaka ileride bir sorun olursa tekrar twrp kurup yedeginizi flashlayarak çözersiniz bunun dışında forumda stock rom kurma konularını inceleyerek hatasız kurarsınız mutlaka dikkat etmeniz gereken kısım bootloader kilidini kapat seceneğini yani Clean all/Lock seçeneğiniz seçmeyin kurarken
Tamamdır çok teşekkür ederim evet bu arada imei işlemi var

Oyla:

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Alternatif olarak, büyük ihtimalle Magisk te yukludur cihazda twrp olduguna göre. Magisk uygulamasına girip ana sayfada altta kaldır a bastıktan sonra tamamen kaldır secenegini secerseniz, twrp silinip orijinal recovery yukleniyor yeniden baslattiginda. Bende ayni sekilde kaldirdim, ota guncellemelerini sorunsuz alıyorum.

Oyla:

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
Alternatif olarak, büyük ihtimalle Magisk te yukludur cihazda twrp olduguna göre. Magisk uygulamasına girip ana sayfada altta kaldır a bastıktan sonra tamamen kaldır secenegini secerseniz, twrp silinip orijinal recovery yukleniyor yeniden baslattiginda. Bende ayni sekilde kaldirdim, ota guncellemelerini sorunsuz alıyorum.
Aynen magiskte yüklü o zaman ben dediğiniz gibi yaptıgımda hem bl kilidini kapatmamış olurum hemde güncellemeleri mi flash ile rom kurmadan alabilirim değil mi

Oyla:

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Aynen magiskte yüklü o zaman ben dediğiniz gibi yaptıgımda hem bl kilidini kapatmamış olurum hemde güncellemeleri mi flash ile rom kurmadan alabilirim değil mi
Aynen dediginiz gibi. Bu sekilde magiski kaldirinca baska bir islem yapmaniza gerek yok. Sadece yeniden baslayinca menude magisk hala duruyor olacak onuda normal uygulama kaldirir gibi sileceksiniz. En basit yolu bu

Oyla:
Üst Alt