Haber Yurt dışından siparişlere kişi başı limit geldi!

Yurt dışından alışverişler yapanlar için bir üzücü karar daha yürürlüğe giriyor. Gümrük muafiyetinin sıfırlanmasının ardından şimdi de kişi başına aylık sipariş limiti geldi. Karar 14 Temmuz tarihinde yürürlüğe girecek.

Haziran ayında yürürlüğe giren karar ile birlikte yurt dışından alışverişlerde 22 euro’nun altındaki ürünler de gümrük vergisine tabi tutulmuştu. Böylece fiyatı ne olursa olsun Avrupa’dan gelen ürünlerden yüzde 18, diğer ülkelerden gelen ürünlerden yüzde 20 gümrük vergisi alınmaya başlandı.
Yurt dışından ayda 5 adet ürün sipariş edilebilecek

14 Temmuz tarihinde yürülüğe girecek yeni bir karar ise Aliexpress, Gearbest, Amazon gibi sitelerden alışveriş yapanları daha da üzecek. Bir kişi, yurt dışından ayda en fazla 5 adet ürün siparişi verebilecek. Karar 14 Temmuz'dan itibaren verilecek siparişleri kapsayacak.

Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği Başkanı Aslan Kut, söz konusu sınırlamanın ticari akışı olumsuz etkileyeceğini kaydederek herhangi bir sınırlama olmaması gerektiğini söyledi. Kut, bu konuyla ilgili taleplerini yetkililere ileteceklerini belirtti.
Kaynak: Donanım Haber

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Normalde en fazla 1 ayda gelirdi ürünler, hiç bu kadar uzun sürmemişti.
Bu sıra bir sorun var sanırsam ben de bu kadar geç ürün almadım hiç.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt