Haber Yurt Dışından Getirilen Cihazlara Sınırlama Getirildi

Sınırlamalar Şu Şekilde:

Her 3 Yılda Yanlızca Bir Telefon Getirilebilecek

Yolcunun Üzerindeki değil fazladan getirdiği telefon, havalimanlarında muhafaza edilecek.

BTK Sisteminden yapılan kontrol sonrasında yolcunun hakkı varsa telefonu teslim edilecek.

Hakkı yoksa yanındaki telefon gümrük ambarında muhafaza altına alınacak

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
zaten en iyisi iraktan almak 😂

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Yeminle çok zeki adamlar yönetiyor bizi...

Senin o gümrük kontrolüne giren telefon zaten pasaport kaydı yapılıyordu ve vergini alıyordun. Engellemen gereken o değil katırla, tırla sokulan cihazlar. Yüzlerce adamın kaçak girdiği sınırda telefonu yakalarsan da alnından öperim seni <3

Şaka maka cidden manyaklık yapıyorlar. Bu kadar üst üste haber gören mahalledeki emekli amcalar dün sordular bu kaçak nasıl oluyor, biz de alalım çok ucuzmuş, herkes kullanıyormuş dediler. İş yapıyor görünmek, birilerine yaranmak için kaçak piyasasının bedava reklamını yapıyorlar. Boşta iş arayan varsa kesin girsin kaçak telefon işine. Devlet tarafından desteklenip bedava reklam yapılan bir tek TOKİ'ye müteahhitlik var başka.

Daikatana17

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Görkem
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
0
şuan elim de yurt dışı cihaz var daha imei atılmadı. kapanmaması için nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Ase1453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi note 8
Konular
0
Al ıraktan yürüyerek geç sınırdan
Merhaba hocam. Bugün bir haber gordum. Bir yıl sinyal alınmayan cep telefonların bloke edilmesi kabul edildi diye. Bizim ımeı klonlama islemlerini etkiler mi bu yasa

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 9 +
Meslek
Öğrenci
Konular
143
Merhaba hocam. Bugün bir haber gordum. Bir yıl sinyal alınmayan cep telefonların bloke edilmesi kabul edildi diye. Bizim ımeı klonlama islemlerini etkiler mi bu yasa
Mesela bir cihaza bir sim taktınız ve bir zaman sonra yeni cihaz alıp o sim'i yeni cihazınıza taktınız ve o eski cihaz boş kaldı 1 yıl boyunca sim takılmassa bloke oluyor diye biliyorum

Üst Alt