Soru Yurt Dışından Gelip İmei Atılan Cihaza Fastboot yoluyla rom atsam imei gider mi

Boran046

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boran
Cihazım
redmi note 8
Konular
5
Yurt Dışından Gelip İmei Atılan Cihaza Fastboot yoluyla rom atsam imei gider mi

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44

eucly79

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yücel öz
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
6
Dün ben stok romdayken eng rom yükleyip imei repair yaptım, ardından fastboot yoluyla rom attım silinmedi, imei silinmesi için ilgili (nvram-nvdata)dosyaları silmek gerekiyor, rom atmakla olacak iş değil. Ancak bilmeyen biri Twrp den wipe yaparak silebilir. Onu da yapmaz herhalde :)

eawewae

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
XPERİA Z5
Konular
6
Dün ben stok romdayken eng rom yükleyip imei repair yaptım, ardından fastboot yoluyla rom attım silinmedi, imei silinmesi için ilgili (nvram-nvdata)dosyaları silmek gerekiyor, rom atmakla olacak iş değil. Ancak bilmeyen biri Twrp den wipe yaparak silebilir. Onu da yapmaz herhalde
merhaba, bende de aynı cihaz mevcut ama imei repair yapılıp BL kilidi kapatılmış. O yüzden sim 2 aktif ve bl kilidi açarken error request parameter hatası alıyorum. Hiç bir rom da kuramıyorum acaba bana yardım eder misiniz? imei yedeklerimi de alamıyorum twrp yüklü değil

eucly79

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yücel öz
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
6
yetkili hesap gerektiren bir işlem olduğunu söylüyorlar. çünkü mtk cihazlarda imei repair yapıldıysa 2.sim çalışıyor, bootloader kilidi 1.simle açılıyormuş. Orjinal nvram nvdata yedeklerini geri yüklemek gerekiyor. Bootloader kapalı olduğu için kendiniz eng rom yükleyip kuramazsınız da. Yedek almak, imei repairden sonra bootloader kilidini kapatmamak lazım.

bekirofficial

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
4
Eu rom kendi fastbootu var .bat olan.bunu yapsam imei gider mi