Sohbet Yurt dışından gelen aramalar yardım!

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

1. seçenek rehberde kayıtlı olmayanları
2. seçenek numarası gizli olanları engelliyor.
Denendi
Bulamadım hocam ben burayı. Rehberde kayıtlı olmayanlar sıkıntı olur ama çok darlarsa yurt dışı işi kullanabilirim ara ara nerede acaba

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Bulamadım hocam ben burayı. Rehberde kayıtlı olmayanlar sıkıntı olur ama çok darlarsa yurt dışı işi kullanabilirim ara ara nerede acaba
Çağrı ayarları
Engelli listesi
Çağrıyı engelle
Bu arada bendeki rom eu stabil

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Çağrı ayarları
Engelli listesi
Çağrıyı engelle
Bu arada bendeki rom eu stabil
Eyvallah miroom bendeki. Ayarlar herkeste aynıdır muhtemelen. Gece yatarken bu seçeneği açarım en azından ise yarar saolun

coderfree

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Redmi 4 Prime
Konular
0
Çözüm bulunmadı mı halen bu soruna? Beni de günde ortalama 4-5 yabancı numara arıyor, yurt içinden internet, uydu hizmetlerini saymıyorum bile. Kıbrıs, estonya, bulgaristan vb. tek tek engellesen de çözüm değil bu. Engellenmiş numaralar kısmında manuel eklerken "Önek ekle" diye bir seçenek var, oradan ülke kodu yazıp engelleyeyim dedim ama o da çözüm olmadı. Örneğin beni arayan numara +3726907052 , ben önek olarak 372 yazdığımda uygulama bunu 372* şeklinde not ediyor yani mantıken 372 ile başlayan tüm numaralar olması lazım ama engellemiyor. Bunun nedeni sanırım şu; ben yukarıda belirttiğim numarayı engelle dediğimde kendisi 6907052 olarak engelli listesine ekliyor yani ülke kodunu atlıyor maalesef. Ülke kodunu engelleyemeyecekse ne anlamı var ki bu ön ek olayının. Operatörle de görüştüm, telefon modeline göre yukarı bahsettiğiniz rehber haricindeki numaraları engelleme veya numaraları teke tek engelleme önerisini sunuyorlar. Ben şahsen BTK elektronik şikayet kısmından yazdım; operatörler alt yapısını hazırlasın kardeşim.

Üst Alt