Yardım Yurt dışı Note 12 pro 5G 14.0.6.1 SMOMIXN yardım.

Pocox3x

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Pocox3
Cihazım
Poco x3 pro 8/2
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
SMOMIXN 14.06 1
Telefon Modeli
note 12 pro 5g
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba 2 gün önce yurt dışı bir note 12 pro 5g cihaz aldık. Cihaz global diye aldık fakat konuya pek hakim olmadığımızdan fake rom SMOMIXN olan bir cihaz almışız. Telefon güncelleme almıyor sanırım fake olduğu için. Sorum cihaz bu rom da kullanmamız en doğrusunu olur benim için birde fake rom olması demek cihazın işlemci ram vs gibi şeylerin fake olduğu anlamına geliyor mu dimensty 1080 yazıyor bu işlemci normal gerçek global olandan bir farkı mı yada ram 8+4 diyor yardımlarınızı bekliyorum

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
hayır sadece cihaz çin model. kilit açıp global rom yükleyebilirsiniz.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
• Mi hesabı oluştur. (telefon numarası ekle, sim kart içinde olsun)

• Telefon hakkında / miui sürümünün üzerine 5-6 defa tıkla. (artık siz bir geliştiricisiniz yazacak)

• Wifi de ise kapat hücresel veri açık olsun.

• Ek ayarlar / Geliştirici seçenekleri / oem kilit açmaya izin ver.

• Ek ayarlar / Geliştirici seçenekleri / mi kilit açma durumu / hesap ve cihaz ekleye tıkla

(başarılı bir şekilde eklendi yazacak)

• 168 saat sonra (1 hafta) kilit açma süresi dolar. Bu süre içinde cihazı sıfırlama, mi hesabından çıkış yapma ve cihazı aktif/normal şekilde kullan..

• 168 saat dolunca aşağıdaki videoya göre bilgisayardan kilit açma işleminizi halledebilirsiniz..

(Dikkat kilit açılırken cihazınız sıfırlanır)

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

BİLGİSAYAR CİHAZI GÖRMÜYORSA ADB DRİVER KURULU DEĞİLDİR. AŞAĞIDAKİ REHBERE GÖRE DRİVER KURMANIZ GEREKİR.. (Note 10s yazdığına takılmayın her cihaz için bu yöntem ile driver kuruluyor)

Oyla:

Pocox3x

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Pocox3
Cihazım
Poco x3 pro 8/2
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

• Telefon hakkında / miui sürümünün üzerine 5-6 defa tıkla. (artık siz bir geliştiricisiniz yazacak)

• Ek ayarlar / Geliştirici seçenekleri / mi kilit açma durumu / hesap ve cihaz ekleye tıkla

• 168 saat sonra (1 hafta) kilit açma süresi dolar. Bu süre içinde cihazı sıfırlama, mi hesabından çıkış yapma ve cihazı aktif/normal şekilde kullan..

• 168 saat dolunca aşağıdaki videoya göre bilgisayardan kilit açma işleminizi halledebilirsiniz..

BİLGİSAYAR CİHAZI GÖRMÜYORSA ADB DRİVER KURULU DEĞİLDİR. AŞAĞIDAKİ REHBERE GÖRE DRİVER KURMANIZ GEREKİR.. (Note 10s yazdığına takılmayın her cihaz için bu yöntem ile driver kuruluyor)

Teşekkürler yardımınız için son olarak çin sürümünde kalmam çok bir eksisi olur mu bize acaba

Oyla:

Villareal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Villareal
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
0
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba 2 gün önce yurt dışı bir note 12 pro 5g cihaz aldık. Cihaz global diye aldık fakat konuya pek hakim olmadığımızdan fake rom SMOMIXN olan bir cihaz almışız. Telefon güncelleme almıyor sanırım fake olduğu için. Sorum cihaz bu rom da kullanmamız en doğrusunu olur benim için birde fake rom olması demek cihazın işlemci ram vs gibi şeylerin fake olduğu anlamına geliyor mu dimensty 1080 yazıyor bu işlemci normal gerçek global olandan bir farkı mı yada ram 8+4 diyor yardımlarınızı bekliyorum
model seri nosu sonunda g varsa global diğerleri c çin vs. g mi emin olun. İşlemci doğru diğeri doğru. Custom rom için, xiaomi hesabı açın, geliştirici seçenekleri için miui sürümüne 5 kere dokunun geliştirici seçeneklerinden mi kilit açmayı mobil veri açıp yapın mi unlock (program pc gerek) dada giriş yapıp cihazı fastboota alın sonra unlock deyin veriler gider sonra 168 saat yazıyorsa zaten onun harici bir şey olmaması gerek 7 gün kısaca bekleyin kilidi açın şu romu kurun videodakı
bunları rom atarken yardımcı olabilmek adına yazdım ayrıca telefon açılırken kilit açık logosu varsa direk bekleme olmadan atabilirsiniz. Fastboot progamını ekledim artı driverlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam dedikleriniz doğru ben oem kilidini unutmuşum ya yazarken 😅 arkadaşa driverları verdim, hayırlı olsun yalnız custom rom daha mantıklı.

Ekli dosyalar

• Minimal_ADB_Fastboot_v1.4.3.zip
    1.004,8 KB · Görüntüleme: 5
  • Fastboot driver-20220730T050907Z-001.zip
    8,4 MB · Görüntüleme: 7
Oyla:

Pocox3x

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Pocox3
Cihazım
Poco x3 pro 8/2
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
model seri nosu sonunda g varsa global diğerleri c çin vs. g mi emin olun. İşlemci doğru diğeri doğru. Custom rom için, xiaomi hesabı açın, geliştirici seçenekleri için miui sürümüne 5 kere dokunun geliştirici seçeneklerinden mi kilit açmayı mobil veri açıp yapın mi unlock (program pc gerek) dada giriş yapıp cihazı fastboota alın sonra unlock deyin veriler gider sonra 168 saat yazıyorsa zaten onun harici bir şey olmaması gerek 7 gün kısaca bekleyin kilidi açın şu romu kurun videodakı
bunları rom atarken yardımcı olabilmek adına yazdım ayrıca telefon açılırken kilit açık logosu varsa direk bekleme olmadan atabilirsiniz. Fastboot progamını ekledim artı driverlar

hocam dedikleriniz doğru ben oem kilidini unutmuşum ya yazarken 😅 arkadaşa driverları verdim, hayırlı olsun yalnız custom rom daha mantıkl

Anladım hocam bunları okuyup birleştirip duruma göre bir yol izleriz inşallah model sonu g yazıyor benim ama fake rom global cihaz değil dediler o yüzden bu durumları araştırmak istedim rom değiştirme bi süresi var mı istediğimiz Rom istediğimiz vakit geçiliyor heralde

Oyla:
Üst Alt