Soru Yurt dışı da getirilen cihaz imei hakkında

mctcanpasa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mecit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Muhasebe
Konular
21
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
-
Telefon Modeli
İphone
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar,
Yurt dışından amcamlar cihaz getirdi 4ay fiziksel 4ay esim kullanacağım fakat aklımda takılan bişi var . Bazı arkadaşlar kaydı yaptırman için yurt dışı gidip gelmen gerekiyor diyor. Ben 365 gün içersinde pasaport cıkartıp kaydı yapardım diye düşündüm . Bunu net cevabı bilen varmı yurt dışa cıkmama gerek var mı ? Cihaz android değil.

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Vallahi hocam benim bildiğim gerekiyor.Hatta cihazın kaydını tek sim üzerinde sadece senin hatta özel kayıt ediyorlar.

Oyla:

lifeis2unfair

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Yok
Konular
0
Merhabalar,
Yurt dışından amcamlar cihaz getirdi 4ay fiziksel 4ay esim kullanacağım fakat aklımda takılan bişi var . Bazı arkadaşlar kaydı yaptırman için yurt dışı gidip gelmen gerekiyor diyor. Ben 365 gün içersinde pasaport cıkartıp kaydı yapardım diye düşündüm . Bunu net cevabı bilen varmı yurt dışa cıkmama gerek var mı ? Cihaz android değil.
yurtdışı çıkış giriş mührü olmadan boş pasaporta kayıt yapamazsın.

Oyla:

lifeis2unfair

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Yok
Konular
0
Tam anlamadım pasaport da mühür olması mı gerek
sen türkiyeden çıkarken mühür basılır boş sayfaya bu tarihte çıktı diye. Gittiğin ülkedede giriş mührü basılır. Gittiğin ülkeden dönerken çıkış mührü basılır pasaport polisi tarafından. O ülkeden dönüp gümrükten geçerken bu sefer türkiyeye giriş mührü basılır.

Oyla:

orcun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orcun
Cihazım
mi 9t
Konular
2
Pasaport kayıt için mecbur yurtdışına çıkış sonrada giriş yapman lazım ki öyle kayıt ettirebilesin. Harcı yatırıyorsun edevletten imei'i girip kayıt yaptırıyorsun. Bunu da şöyle güncellediler yanılmıyorsam ilk 2 sene sadece pasaport sahibinin adına kayıtlı sim kart ile çalışıyordu. Bu arada eskiden kıbrıs'a gidip gelmek bile yetiyordu pasaport şartı yoktu o şekilde de kayıt yaptıranlar oluyordu. buradan detaylara bakabilirsin bu arada.

Oyla:
Üst Alt