Haber Yurt Dışı Alışverişlere Vergi (Stopaj) Getiriliyor

f.oksuz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
LeMax2 6/128
Konular
15
Merhaba arkadaşlar. Devletimiz yurt dışı alışverişlere harcanan paralar için stopaj (vergi de diyebiliriz) kesintisi yapacak.
Bunun bizlere çok büyük eksi yönü dokunur. Türkiye'ye; birçok satıcı ve firma ürün yollamayı kesebilir veya normal fiyatın üstünde fiyat (stopajı ekleyerek) verebilirler. Dolayısı ile normalde 10 dolara satılan bir ürünü, biz 11-12 dolar gibi bir rakama alacağız demek oluyor.
Bu stopajı bankalar üstünden alacakları için kolay kolay bundan kaçış da yok gibi.
Hani ürün kargosunun üstündeki fiyata göre değil, direk ödemeyi yapan banka tarafından ödenen meblağa stopaj gelecek.
İlerleyen zamanda olay daha da netleşir.
Herşeyin hayırlısı diyelim..

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Yeni Cihaz alacaklara üzüldüm....Ben daha Dün Cihazı yeni aldığım ve Yaşım da neredeyse 60'a yaklaştığı için, sanırım Mi Max 2 beni Mezara kadar götürür...Kaç senem kalmış olabilir ki? .haha--haha--

mustafa1234

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
mi5s plus
Konular
0
BEN YURT DIŞINDAN 2 ADET Mİ TELEFON ALDIM BUNLARA GLOBAL ROM NEREDE YÜKLETEBİLİRİM

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Paypal üzerinden yapılanalışverişlere de mi alacaklar acaba vergiyi :) Paypal Türkiye ofosini kapattı ama benim hesabım var şu an olmadı oradan yaparız alışverişimizi adres İngiltere görünüyor zaten.

f.oksuz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
LeMax2 6/128
Konular
15
Paypal üzerinden yapılanalışverişlere de mi alacaklar acaba vergiyi :) Paypal Türkiye ofosini kapattı ama benim hesabım var şu an olmadı oradan yaparız alışverişimizi adres İngiltere görünüyor zaten.
hocam onları da biliyorlar. yakında onlar için de bi düzenleme gelir tekrardan.
ayrıca paypal ın farkına varmasıyla hesabınızı da dondurup iptal ederler. sorun yaşama riski var.

hilmi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
mi9 se
Konular
18
telefon getirmeyi serbest bıraksınlar seve seve ödeyelim stopajı.

Dreamer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
şehmuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
0
Merhaba arkadaşlar. Devletimiz yurt dışı alışverişlere harcanan paralar için stopaj (vergi de diyebiliriz) kesintisi yapacak.
Bunun bizlere çok büyük eksi yönü dokunur. Türkiye'ye; birçok satıcı ve firma ürün yollamayı kesebilir veya normal fiyatın üstünde fiyat (stopajı ekleyerek) verebilirler. Dolayısı ile normalde 10 dolara satılan bir ürünü, biz 11-12 dolar gibi bir rakama alacağız demek oluyor.
Bu stopajı bankalar üstünden alacakları için kolay kolay bundan kaçış da yok gibi.
Hani ürün kargosunun üstündeki fiyata göre değil, direk ödemeyi yapan banka tarafından ödenen meblağa stopaj gelecek.
İlerleyen zamanda olay daha da netleşir.
Herşeyin hayırlısı diyelim..

Eee desenize film daha yeni başlıyor (:

VSM

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
VESİM
Cihazım
Mİ5 32 GB
Konular
64
Yeni Cihaz alacaklara üzüldüm....Ben daha Dün Cihazı yeni aldığım ve Yaşım da neredeyse 60'a yaklaştığı için, sanırım Mi Max 2 beni Mezara kadar götürür...Kaç senem kalmış olabilir ki? .haha--haha--

o nasıl laf abim ya
ALLAH etmesin

Üst Alt