Çözüldü Yüklenebilecek En İYi Rom

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Cihaz A1 olmasına rağmen kimsede Custom Aosp rom tavsiye etmemiş , ilginç Idea~~

suat6027

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
Mİ8
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Konular
24
En iyi rom diye birşey yoktur... Şahsi zevklere göre romlar vardır... Şahsi zevkim aosp den yana... Birde geçmiş alışkanlıklar da önemli.. nexus 4 cihazımdan beri hangi android telefonu alırsam alayım ilk işim aosp kurmak oldu...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi 8 için de tercihim pixel experience veya resurrection remix...

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Merhaba ARkadaşlar telefonuma rom yükleyecegim şuan yüklenebilcek en iyi rom hangisi stabil calışan sıkıntıları olmayan cogu kişinin kullandıgı rom hangisi ?
Stabilite konusunda en iyi olan rom stock romdur. Üretici firmanın yazılım mühendisleri tarafından sürekli olarak kontrol edilir, testlere tabi tutulur var olan problemler giderilmeye çalışılır.
Özelleştirilmiş(custom) romlarda çeşitli kernel düzenlemeleri yapılır, arayüz değişiklikleri ve kişiselleştirmeler eklenir. Custom romların bazılarında dezavantajlar da bulunabilir tabi ki. Örneğin, 4.9 kernel ile stock mi A1 kamera uygulaması doğrudan çalışmamaktadır. Bazı modüller ve entegrasyonlar ile çalışabilir hale getirilir.
Kernel üzerinde performans artırımları yapılmış olabilir fakat yüksek performans pil ömrünü ve donanımların ömrünü olumsuz yönde etkileyebilir. Bazı kernellerde pil ömrü uzatılır, daha fazla ekran süresi alırsınız fakat bu durumda performans kaybı yaşayabilirsiniz.
Sorunsuz rom isterseniz stock rom derim.
Fakat custom rom kullanmak isterseniz kullanım amacınıza ve kişisel zevklerinize uygun bir rom seçmeniz gerekir.
Şahsen miui arayüzünü ve özelliklerini beğendiğim için miui kullanıyorum mesela :)

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Eu beta dan şaşma.

Üst Alt