Soru Yüklediğimiz Magisk modülünün içeriğine müdahale edebilir miyiz ? İçeriğini değiştirmek mümkün mü ?

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miuimix 12.6
Telefon Modeli
Mı 9T
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar değerli forum üyeleri naçizane belki saçma bir sorum olacak bilenler cevap verirse sevinirim .

Bir tane tweaks reborn ( Msus Reborn )tarzı bir magisk modülü yükledim bu modülün dosyalarını değiştirmem mümkün mü ?
Gpu frekansını 355 MHz de sınırlıyor bnm cihaz 610 MHz ye Max çıkabiliyor . Başka kernel app lerini denedim ama değiştiremiyor maalesef ( ex kernel , fkm manager vs ) .

Özetle diğer yönlerinden gayet memnunum ( özel DNS ekliyor , seçtiğiniz uygulamaya göre performans ekliyor , hızlı şarj var , touc responsive vs ) ama bir tek GPU sınırlandırması olmasa güzel olacak . Bunu değiştirmek istiyorum . Nasıl yaparım.

Şimdiden teşekkürler

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Merhabalar. Saçma değil tabiki de ama yanlış hatırlamıyorsam bu tweakleri yapanlar sanırsam ne işlemciye ne de gpu'ya overclock yapma peşinde değil. Bazı özel ince ayarlarla hızlandırma veya pil performansı sağlıyorlar. Sizin dediğinizi yapabilmeniz için uygulamanın kaynak kodu varsa bulup uygulamaya bu overclock özelliğini kazandırabilmeniz gerekiyor o da maalesef kodlama bilgisi gerektirir. Benimki saçma bir soru olacak ama sizin telefonunuza özel yapılmış gpu overclock destekli bir kernel yok mu ki?

Oyla:

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar. Saçma değil tabiki de ama yanlış hatırlamıyorsam bu tweakleri yapanlar sanırsam ne işlemciye ne de gpu'ya overclock yapma peşinde değil. Bazı özel ince ayarlarla hızlandırma veya pil performansı sağlıyorlar. Sizin dediğinizi yapabilmeniz için uygulamanın kaynak kodu varsa bulup uygulamaya bu overclock özelliğini kazandırabilmeniz gerekiyor o da maalesef kodlama bilgisi gerektirir. Benimki saçma bir soru olacak ama sizin telefonunuza özel yapılmış gpu overclock destekli bir kernel yok mu ki?
Uygulama değil de magisk modülü o yüzden daha kolay olabileceğini düşündüm . Bir tane YouTube kanalında ping stabilizer magisk modülünün log dosyasını bulup değiştirip tekrar flaşlıyordu magisk üzerinden . Bnde öyle bişey olabilir diye düşündüm.

Sanırım bizim cihazlara göre EX kernel manager var ( forumda okumuştum ) kullanıyorum da ama sorun bu magisk modülünü flaşlar isem manager uygulaması değerleri sıfırlıyor . Teşekkürler

Oyla:

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Hocalarım bilgisi olan var mı biraz araştırdım ama yabancı kaynaklar yapılabiliyor ama cihaz brick olabilir diyorlar . Ben tam anlayamadım

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Merhabalar Me_yus, Magisk modül işlemleri için önce yazılım işlemlerini bilmek gerekiyor. Yapılamaz diyemem, mevcut kodlar üzerinde değişiklik yapmak, sıfırdan modül yazmaktan daha kolaydır. Ancak bu işlerden anlamıyorsanız hiç girmeyin. Cihazın brick olma durumu, işlenmiş olan modülün boot dosyalarına veya mevcut kernele müdahale ederek açılmamasını sağladığı içindir. Hard brick olma durumu da var, soft brick olma durumu da. Hazırda üretilmiş performans tweakleri var, onları deneyebilirsiniz. Hem daha kolaydır, hemde stabildir.

Oyla:

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Merhabalar Me_yus, Magisk modül işlemleri için önce yazılım işlemlerini bilmek gerekiyor. Yapılamaz diyemem, mevcut kodlar üzerinde değişiklik yapmak, sıfırdan modül yazmaktan daha kolaydır. Ancak bu işlerden anlamıyorsanız hiç girmeyin. Cihazın brick olma durumu, işlenmiş olan modülün boot dosyalarına veya mevcut kernele müdahale ederek açılmamasını sağladığı içindir. Hard brick olma durumu da var, soft brick olma durumu da. Hazırda üretilmiş performans tweakleri var, onları deneyebilirsiniz. Hem daha kolaydır, hemde stabildir.
Teşekkürler cevabınız için elde olanlar la yetineceğiz malum : )

Oyla:
Üst Alt