Haber YouTube Türkiye ofisi açma kararını duyurdu!

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube Türkiye ofisini açma kararını duyurdu. Türkiye'de ofisi bulunmayan YouTube, ülkemizde geçtiğimiz aylarda yasalaşan sosyal medya düzenlemesi ile birlikte ofis açması zorunlu hale gelmişti.

Ülkemizde ofisi ve temsilcisi olmadığı için daha önce iki kere maddi ceza ile karşılaşan YouTube, 10 milyon TL ve 30 milyon TL olmak üzere 40 milyon TL ceza ödemişti. Eğer ofis açma kararı ve temsilci kararı alınmamış olsaydı, reklam yayınlamasının önüne geçilecekti. YouTube tarafından yapılan açıklama:

''YouTube olarak şeffaflığa, ifade özgürlüğüne ve bilgi erişimine olan bağlılığımızı korurken, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki yerel yasa ve düzenlemelere uymak için her zaman özen gösteriyoruz. Kısa bir süre önce düzenlenen 5651 sayılı kanunla sosyal ağ platformları için getirilen yeni yükümlülükleri son bir kaç aydır bütün boyutları ile inceledik.

YouTube’un Türkiye’deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün on binlerce içerik üreticisinin YouTube’da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak YouTube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık. Türkiye’deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz.''

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28

Vita Es Morte

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif D.
Cihazım
Poco X3 N 6/128
Meslek
Emniyet Müdürü
Konular
7
Yola gelecekler hepsi. Tek tek.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174

Vita Es Morte

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif D.
Cihazım
Poco X3 N 6/128
Meslek
Emniyet Müdürü
Konular
7
Artık tek videoda 2 değil 5 reklam görürsün. Yola gelecek birileri mutlaka vardır her zaman.
Bu ülkeden para kazanan vergisini ödeyecek, kurum ve kuruluşların muhatap olacağı kişiler olacak.
Bunu başka ülkelere karşı seve seve yapıyorlarsa Türkiye'ye karşı da seve seve yapacaklar.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Bu ülkeden para kazanan vergisini ödeyecek, kurum ve kuruluşların muhatap olacağı kişiler olacak.
Bunu başka ülkelere karşı seve seve yapıyorlarsa Türkiye'ye karşı da seve seve yapacaklar.
Bız öderdik onlar yerıne vergıyı ağam zahmet etmiş. Sımdı zırt pırt vıdeo sılınır kapanır felan :D parasıyla izlerdik bedava olanı. Kıskandırırdık tüm dünyayı

Üst Alt