Haber Yeni Xiaomi cihaz alacaklar dikkat. Xiaomi Unofficial Romlar için Push bildirimleri yollamaya başladı

Xiaomi Çin pazarı için üretilen telefonların sadece Çinde satılması için çalışmalarını hızlandırdı. Biliyorsunuz daha önce duyurusunu yapmıştı.
ROM'u güncellemeden veya güncellemeden önce, ÇOK önemli bir şey var .

1. Çin pazarı için üretilen Xiaomi Telefonları MIUI Global ROM'u çalıştıramaz.
2. Global pazarlar için üretilen Xiaomi Telefonları MIUI Çin ROM'unu çalıştıramaz.

Resmi veya yetkili satış kanalları aracılığıyla Xiaomi Telefonları satın almanızı ve yanıp sönmeden veya güncellemeden önce sistem bilgisini iki kez kontrol etmenizi öneririz.

Anlayışın için teşekkürler.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

"Cihazınızda yüklü olan Rom unofficial gibi görünüyor. Yardım almak için distribütörünüzle iletişim kurun."

Gördüğünüz gibi Xiaomi Çin pazarı için üretilen telefonlarına Unofficial Rom yükleyenlere Push bildirimleri yollama başladı. Cihazları seri numarası ve iMEi üzerinden takip ettiği söyleniyor. Ancak bu bildirimleri geriye dönük yollayıp yollamayacağı ve bildirim geldikten sonra cihazda nasıl bir değişiklik olacağı bilinmiyor.

Bu bildirimlerin bizim yüklediğimiz Costum Romlar için olacağını düşünmüyorum. Önemli olan cihazın Çin pazarı mı yoksa Global cihaz olarak mı üretildiği. Xiaomi büyüyor ve dünyaya yayılıyor. Büyüdükçe de diğer gelişen tüm firmalar gibi satışların hepsini resmi kanallar üzerinden yapmak istiyor. Ben bu bildirimlerin Çinden illegal yollarla getirtilip İmei atılan ve Global Rom yüklenen cihazlar için geleceğini düşünüyorum. Tabi ki bu benim görüşüm.

Cihaz Sorgulaması yapmak için link

11 Eylülde yapılan bir duyuru
Merhaba Mi Hayranları,
Son zamanlarda birçok kullanıcının telefonlarında Global ROM'u yanıp sönerken veya güncellerken telefonlarını tutabildiğini geri bildirdik. Üzerinde araştırma yaptık. MIUI, MIUI ROM flaşında veya destek politikasında bir değişiklik yaptı. Şimdi Çin Fabrika / Çin Donanımı üretilen Xiaomi Telefonları, Kilitli Bootloader ile MIUI Global ROM çalıştıramazsınız. Herhangi bir kullanıcı, China Hardware Xiaomi Phone ile MIUI Global ROM'u yüklemeye çalışırsa, telefonları kurtarma moduna geçecek ve MIUI'yi çalıştıramayacak.

Cihazlar: Redmi 5 serisi ve 2018'de yayınlanan diğer tüm cihazlar

ROM'u flaş veya güncellemeye çalıştığınızda tuğlalanma sorunuyla ilgili size yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

1. Çin ROM veya Global ROM mu olduğunu doğrulayın - Ambalaj kutusundaki yazdırmayı kontrol edin.Baskı Çince ise, o zaman MIUI Çin ROM ile Çin pazarı için. MIUI Global ROM 2'yi flaşlamak oldukça riskli olacaktır
2. ROM versiyonunu doğrulayın - V9.6.1.0.ODMMIFD resmi bir MIUI Global sürümü değildir ve ROM güncellemelerini desteklemez. Bu sürümü elinde tuttuğunuz herhangi biri güncelleşir ve “kurtarma modu” na girerse, lütfen satıcıdan yardım isteyin. Resmi veya yetkili satış kanallarından satın almanızı tavsiye ederim.
3. Bir V9.6.1.0.ODMMIFD telefonu satın aldığınızda ve bootloader'ın kilidi açılmışsa, Global ROM V9.6.4.0'a fastboot ile hızlıca kaydırabilir ve kilitli kalmasını sağlayabilirsiniz (kilitlendikten sonra tuğlalanır); veya Çin ROM'una (kilitlenmeye izin verilir) yanıp sönebilirsiniz.

Son düzenleme:

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
migrostan alınanlar ne olacak ritzyler ??
Satış esnasında Global olduğuna dair bir ibare yoksa öyle kullanmaya devam etmeniz gerekli şu anlık maalesef.
Olur da birgün Çin rom zorunlu kılınırsa Xiaomi.EU yüklersiniz.

merkep

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ugur
Cihazım
mi8
Konular
15
Satış esnasında Global olduğuna dair bir ibare yoksa öyle kullanmaya devam etmeniz gerekli şu anlık maalesef.
Olur da birgün Çin rom zorunlu kılınırsa Xiaomi.EU yüklersiniz.

bilmiyorum tam olarak. global rom kullanmakta mı çözüm değil. ben de hala rus romu var

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
bilmiyorum tam olarak. global rom kullanmakta mı çözüm değil. ben de hala rus romu var
Mi8 için official bir rus romu hali hazırda var :
Eğer sitedeki sürüm numarasıyla aynı ise ve bir sıkıntınız yoksa şu anlık problem yok.
Rusya'ya özel cihaz var mı bilmiyorum. Sizin durumunuz biraz daha karışık gibi. Cihazınız çin cihazı mı yoksa rus mu (tabii varsa) ona bağlı bir durum.

merkep

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ugur
Cihazım
mi8
Konular
15
Mi8 için official bir rus romu hali hazırda var :
Eğer sitedeki sürüm numarasıyla aynı ise ve bir sıkıntınız yoksa şu anlık problem yok.
Rusya'ya özel cihaz var mı bilmiyorum. Sizin durumunuz biraz daha karışık gibi. Cihazınız çin cihazı mı yoksa rus mu (tabii varsa) ona bağlı bir durum.

benim gibi binlerce kişi vara. neredeyse ilk alanların hepsi migrostan aldılar.

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
benim gibi binlerce kişi vara. neredeyse ilk alanların hepsi migrostan aldılar.
Şuradan bir check edin cihazınızı ne diyor :

buz_mavisi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
mi4
Konular
0
Çin versiyon cihazlar iletişime kapatılırsa,türkçe desteği olmazsa, yani bu durumdan kullanıcı mağdur olursa ve garantiniz devam ediyorsa tüketici haklarıyla paranızı alabilirsiniz.

bilisim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
mi5
Konular
0
check ettim migros ritzy garantili aşağıdaki ibare mevcut. sürümün global değil bir dahaki sefer global sürüm al diyor ...
Thank you for choosing Xiaomi!
However, the device you purchased is not an official global version and user experience may be affected. Next time, please purchase the official global version of the device through officially authorized channels.

Mike Shinoda

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Bunun geriye dönük alınmış cihazlarda bir yaptırımı olacağını düşünmüyorum. Yaratacağı mağduriyet tüketici mahkemeleriyle Xiaomi'nin başını ağrıtabilir. Bundan sonrasında global versiyon almakta fayda var.

Üst Alt