Yardım Yeni Telefon Alacağım ??

batuozalp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 9T, MIX 2S
Meslek
Paramedik
Konular
14
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta
Telefon Modeli
MIX 2S
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar selamlar,

İlk olarak yeni telefon alma sebebimi size aktarayım. 2 hafta önce Mix 2S telefonum suya düştü. Telefonu kurtardık gerekli müdahaleleri yaptık ancak ekranın ortasında zamanında general mobile telefonlarda olan beyaz ışık artmaları yoğun bir şekilde gözüktü ve bu telefon 1 yıl önce ekran değişimi olmuştu. Buna ek olarak telefonu açtım ve şarj soketinin orda bi oksitlenme gördüm. Buna bağlı olarak (Benim düşüncem) hem ön arka kamera geç geliyor hemde şarjı çok yavaş oluyor. 20 Dk da %7 gibi bir süre. Ayrıca ben Mi 5S gen geçtim hem bu mix2s'in ön kamerasının iğrenç olması hemde bu sorunlar beni yeni telefon almaya itti.Tekrardan telefonu tamire verip ön cam değişimi soket değişim ücret vs 700-800 liraya gelecek.

Yukarıdaki konulara istinaden hem telefonumuz evimizde 2. telefon kalsın diye düşünüp Xiaomi 9T almayı düşündüm. 845 gibi amiral işlemciden 730'da düşmek beni biraz düşündürmedi değil. 3400 TL'lik fiyatı var internettte.Garanti sorunun çok takan biri değilim ancak şu son süreçte imei konuları kanunları değişiyor devlet bir seferlik malum yollarla yapılan telefonlara 200-300 gibi bir miktarla hak tanıyacağını söylendi.Bu da beni mi9t proyu da düşündürdü.

Sizce Garantili 9T mi Alayım (3400TL) ?
Garantisiz 9t pro 855 var işlemci onu mu alayım (3200TL)
Yoksa kendi telefonumu yaptırıp devam mı edeyim?

Cevaplarınızı bekliyorum.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Arkadaşlar selamlar,

İlk olarak yeni telefon alma sebebimi size aktarayım. 2 hafta önce Mix 2S telefonum suya düştü. Telefonu kurtardık gerekli müdahaleleri yaptık ancak ekranın ortasında zamanında general mobile telefonlarda olan beyaz ışık artmaları yoğun bir şekilde gözüktü ve bu telefon 1 yıl önce ekran değişimi olmuştu. Buna ek olarak telefonu açtım ve şarj soketinin orda bi oksitlenme gördüm. Buna bağlı olarak (Benim düşüncem) hem ön arka kamera geç geliyor hemde şarjı çok yavaş oluyor. 20 Dk da %7 gibi bir süre. Ayrıca ben Mi 5S gen geçtim hem bu mix2s'in ön kamerasının iğrenç olması hemde bu sorunlar beni yeni telefon almaya itti.Tekrardan telefonu tamire verip ön cam değişimi soket değişim ücret vs 700-800 liraya gelecek.

Yukarıdaki konulara istinaden hem telefonumuz evimizde 2. telefon kalsın diye düşünüp Xiaomi 9T almayı düşündüm. 845 gibi amiral işlemciden 730'da düşmek beni biraz düşündürmedi değil. 3400 TL'lik fiyatı var internettte.Garanti sorunun çok takan biri değilim ancak şu son süreçte imei konuları kanunları değişiyor devlet bir seferlik malum yollarla yapılan telefonlara 200-300 gibi bir miktarla hak tanıyacağını söylendi.Bu da beni mi9t proyu da düşündürdü.

Sizce Garantili 9T mi Alayım (3400TL) ?
Garantisiz 9t pro 855 var işlemci onu mu alayım (3200TL)
Yoksa kendi telefonumu yaptırıp devam mı edeyim?

Cevaplarınızı bekliyorum.
Kalbinizin sesini dinleyin ve garantili olanı alın

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
Son 2 senede 3 tane garantsiiz mi8 se, garantsiiz mi8 lite, garantsiiz mi9 t ve GARANTİLİ mi6 aldım. Garantili mi6 hariç digerlerinin hiçbir sıkıntısı çıkmadı. Yine alacak olsam garantsiiz 9t pro alırdım.

Oyla:

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Garantisiz k20 pro

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Neyin ne olacağı, nasıl olacağı şu an çok belirsiz, o nedenle siz Büyük sözü dinleyin ve kayıtlı, garantili alın

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
9t pro cikmadi daha. Butce el veriyorsa biraz daha idare edin garantili 9t pro alin

Oyla:

batuozalp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 9T, MIX 2S
Meslek
Paramedik
Konular
14
Kalbinizin sesini dinleyin ve garantili olanı alın

Valla abi seni tanıyorum uzun zamandır haklısızın risk istemiyorum da gönül orda diyor ki aynı paraya SD855 varken niye SD730 alasın. Sonra devlet te diyor ki 200-300 durumu da belli değil :) iki arada bi derede kaldım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Son 2 senede 3 tane garantsiiz mi8 se, garantsiiz mi8 lite, garantsiiz mi9 t ve GARANTİLİ mi6 aldım. Garantili mi6 hariç digerlerinin hiçbir sıkıntısı çıkmadı. Yine alacak olsam garantsiiz 9t pro alırdım.
Hocam bende bütün aldığım xiaomiler aynı ancak şu son süreçteki IMEI durumu hiç belli değil adam çıkıp derse ki kayıtsız ımeı kullanılmaz diye 3400 liramızdan oluruz :)

9t pro cikmadi daha. Butce el veriyorsa biraz daha idare edin garantili 9t pro alin
t9 pro çıkmayacakmış hocam Türkiye'de onun için bu duruma kaymak zorunda kaldım..

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Valla abi seni tanıyorum uzun zamandır haklısızın risk istemiyorum da gönül orda diyor ki aynı paraya SD855 varken niye SD730 alasın. Sonra devlet te diyor ki 200-300 durumu da belli değil :) iki arada bi derede kaldım

Hocam bende bütün aldığım xiaomiler aynı ancak şu son süreçteki IMEI durumu hiç belli değil adam çıkıp derse ki kayıtsız ımeı kullanılmaz diye 3400 liramızdan oluruz :)

t9 pro çıkmayacakmış hocam Türkiye'de onun için bu duruma kaymak zorunda kaldım..
Belli degil cikip cikmayacagi. Daha tanitilmadi bile. Sadece cinde redmi ismi altinda tanitildi ve cikti. Sanirim hindistanda da ayni sekilde. Dunyanin geri kalani icin inatla tanitmiyorlar. Belki 855+ ile gelir

Son düzenleme:
Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Dün mi9Tyi inceleme fırsatım oldu. Beni tatmin etti. 5dklık bir inceleme ile cok iyi yada kötü diyemem. Centiksiz olması güzel bi ayrıntı proda nasıl bilmiyorum. Garantiyle ilgelenmeyen biri oalrak Ben olsam Mi9t pro alırım.

Oyla:
Üst Alt