Rehber Yeni ROM Kurma - Adım Adım

Muhammedeminacikel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
7
Cihazım
Minote 3
Konular
5
yaptım ama yine de olmadı.. ayrıyeten yedekleme yapmıştım bilgisyarıma tekrar rom yükleyip bilgisayarımda ki yedeği kurdum.. ilginiz için çok tşkler

Hasanozsarac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 4x
Konular
4
Arkadaşlar benim sorum farklı romlarin kuruluş formatları; cevaplarsaniz sevinirim.
1.miu tabanlı romlar arası geçiş yaparken İnternal storage kısmı wipede atlaniyor ? Klasik 4 wipe ! Doğrumu?
2.miu ile custom romlar arasında geçişler içinde yine İnternal storage kısmı wipede seçiliyor? 5 wipe yapıyoruz?
Wipe işlemlerinde bu kısım ila alakalı fazla bir şey okumadım çünkü klasik 4 wipe değilde 5 wipe yapmış oluyoruz bahsettiğim alanı seçtiğinizde?

yunuscicek

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yunus
Cihazım
Mi 13 Ultra
Meslek
Muhasebeci
Konular
3
Hocam benim cihazım mi mix2 imei çakılı miui 11 kararlı sürümdeyim. Miuipro yüklemeyi düşünüyorum. Lakin temiz kurulum yaparsam imei uçar sanırım. Konudaki gibi twrp yedeğini alip dönüş yaptigimda imei çakılı gelirmi yine

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hocam benim cihazım mi mix2 imei çakılı miui 11 kararlı sürümdeyim. Miuipro yüklemeyi düşünüyorum. Lakin temiz kurulum yaparsam imei uçar sanırım. Konudaki gibi twrp yedeğini alip dönüş yaptigimda imei çakılı gelirmi yine

Twrp ile yapılan işlemlerde imei silinmez..

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Hocam super su mu kaldı haha-- haha-- haha-- haha--

TozkoparanTR01

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Osman Kaan
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
0
Kullandığınız ROM dan bıktınız, başka ROM ' a gönül sardınız vs. Bu yüzden farklı bir ROM kurmak istiyorsunuz. İşte yapmanız gerekenler....

1 - Kurmak istediğiniz ROM ' u indirip telefonunuzun ana hafızasına atıyorsunuz.
2 - TWRP yi açıp Full Backup almanız gerekiyor ki kurduğunuz uygulamalar, resim-müzikler vs kaybolmasın. TWRP yi açıyoruz . Backup u tıkladıktan sonra SADECE ŞU SEÇENEKLERİ ! işaretliyoruz: Boot, Cache, Recovery, System, Data ( excl. storage ), EFS ( System Image işaretli olmayacak )
3 - Geri ana ekrana geldikkten sonra Wipe -> Advanced Wipe yi tıklıyor ve SADECE ŞU SEÇENEKLERİ ! işaretliyoruz : Dalvik / ART Cache, Cache, System, Data ( Internal Storage ve USB-OTG işaretli OLMAMALI )
4 - Ana ekrana geliyor Install a tıklayıp telefona kopyaladığımız yeni ROM u seçip aşağıdaki Swipe to confirm Flash düğmesini sağa kaydırıyoruz.
5 - Ana ekrana geri dönüyoruz. Restore düğmesine tıklıyoruz. ve En son aldığımız Yedeğin üzerine tıklıyoruz. Açılan seçeneklerden sadece Data ( excl. storage ) yi seçiyoruz ( Boot, Recovery, System, EFS SEÇİLİ OLMAYACAK ! ) ve Swipe to Restore düğmesini sağa kaydırıyoruz.
6 - Telefonun ana hafızasına SuperSu yu kopyalayıp ( Root istiyorsanız ) Ana ekrana geliyor Install düğmesi ile bu sefer SuperSu yu seçiyor bu dosyayı kuruyoruz...
7 - Ana ekrana geri dönüp sırası ile Reboot - System dedikten sonra yeni ROM 'unuzu tepe tepe kullanmaya başlıyorsunuz.... clap~~

Kaynak : Skorpi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kullandığınız ROM dan bıktınız, başka ROM ' a gönül sardınız vs. Bu yüzden farklı bir ROM kurmak istiyorsunuz. İşte yapmanız gerekenler....

1 - Kurmak istediğiniz ROM ' u indirip telefonunuzun ana hafızasına atıyorsunuz.
2 - TWRP yi açıp Full Backup almanız gerekiyor ki kurduğunuz uygulamalar, resim-müzikler vs kaybolmasın. TWRP yi açıyoruz . Backup u tıkladıktan sonra SADECE ŞU SEÇENEKLERİ ! işaretliyoruz: Boot, Cache, Recovery, System, Data ( excl. storage ), EFS ( System Image işaretli olmayacak )
3 - Geri ana ekrana geldikkten sonra Wipe -> Advanced Wipe yi tıklıyor ve SADECE ŞU SEÇENEKLERİ ! işaretliyoruz : Dalvik / ART Cache, Cache, System, Data ( Internal Storage ve USB-OTG işaretli OLMAMALI )
4 - Ana ekrana geliyor Install a tıklayıp telefona kopyaladığımız yeni ROM u seçip aşağıdaki Swipe to confirm Flash düğmesini sağa kaydırıyoruz.
5 - Ana ekrana geri dönüyoruz. Restore düğmesine tıklıyoruz. ve En son aldığımız Yedeğin üzerine tıklıyoruz. Açılan seçeneklerden sadece Data ( excl. storage ) yi seçiyoruz ( Boot, Recovery, System, EFS SEÇİLİ OLMAYACAK ! ) ve Swipe to Restore düğmesini sağa kaydırıyoruz.
6 - Telefonun ana hafızasına SuperSu yu kopyalayıp ( Root istiyorsanız ) Ana ekrana geliyor Install düğmesi ile bu sefer SuperSu yu seçiyor bu dosyayı kuruyoruz...
7 - Ana ekrana geri dönüp sırası ile Reboot - System dedikten sonra yeni ROM 'unuzu tepe tepe kullanmaya başlıyorsunuz.... clap~~

Peki bu işlemden sonra imei gider mi

altcan 34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
altan
Cihazım
mi 9t
Konular
0

yuregine bilgine saglık sayende sorunsuz kurdum romu ama rom bulmak cok zor

Avodin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Koray
Cihazım
Xiaomi Mi 10T P
Meslek
Lojistik
Konular
0
Benim de bir sorum olacak, Mi 10 T Pro modelini kullanıyorum. Telefona güncelleme geldiğinde güncellemeyi yapıp temiz kurulum için en son paketi tekrar indirip wipe data atıyorum fakat attığım wipe data ve bir önceki halinin arasında ufak kasmalar takılmalar ne bileyim animasyonları kapatmama rağmen sanki açıkmışçasına geçişlerde ağırlıklar oluyor. Bir türlü temiz kurulum yapamıyorum. Böyle ufak tefek sorunlar fazlalaştıkça mide bulandırıyor. Ne yapmamı önerirsiniz ben artık resmen Xiaomi'den soğumaya başladım.

Üst Alt