Rehber Yeni kontrol paneli olmayanlarda etkinleştirmek

TeQ10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
3
  1. Öncelikle Google Play Store'dan SetEdit uygulamasını yüklüyoruz.
  2. Uygulamaya girip "use_control_panel" seçeneğini bulup, edit value deyip 0 yerine 1 yazıyoruz. Yazdıktan sonra yeniden başlatmaya gerek kalmadan hemen etkinleşiyor. Yeni kontrol panelini kapatmak için yine aynı uygulamaya girip bu değeri 1'den 0'a geri almanız gerekiyor. Bulamadıysanız değerler alfabetik sıraya göre sıralandığı için t ve v harfleri ile başlayan değerlerin arasında bulabilirsiniz. Eğer bu ayar sizde yoksa 3. adıma geçin.
  3. Eğer use_control_panel sizde yoksa kendiniz eklemeniz gerekiyor. Bunun için uygulamanın en yukarısına gelin, add new setting seçeneğine dokunun ve ilk çıkan yere tırnaklar olmadan "use_control_panel" yazın ve save changes'e tıklayın. Çıkan diğer kutucuğa da 1 yazın ve kaydedin.
Her şeyi doğru yaptıysanız kontrol panelimiz geri geldi! İyi günler ve okuduğunuz için teşekkürler.

Not:
Bu çözüm sadece MIUI 12.0.7.0 ve 12.0.8.0 sürümlerinde denenmiştir. Başka sürümlerde çalışır mı bilmiyorum. Yukarıda belirttiğim MIUI sürümleri haricinde deneyip başarılı veya başarısız olursanız lütfen aşağıda belirtin, rehberi düzenleyeyim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
  1. Öncelikle Google Play Store'dan SetEdit uygulamasını yüklüyoruz.
  2. Uygulamaya girip "use_control_panel" seçeneğini bulup, edit value deyip 0 yerine 1 yazıyoruz. Yazdıktan sonra yeniden başlatmaya gerek kalmadan hemen etkinleşiyor. Yeni kontrol panelini kapatmak için yine aynı uygulamaya girip bi değeri 1'den 0'a geri almanız gerekiyor. Bulamadıysanız değerler alfabetik sıraya göre sıralandığı için t ve v harfleri ile başlayan değerlerin arasında bulabilirsiniz. Eğer bu ayar sizde yoksa 3. adıma geçin.
    Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
  3. Eğer use_control_panel sizde yoksa şimdi kendiniz eklemeniz gerekiyor. Bunun için uygulamanın en yukarısına gelin, add new setting seçeneğine dokunun ve ilk çıkan yere tırnaklar olmadan "use_control_panel" yazın ve save changes'e tıklayın. Çıkan diğer kutucuğa da 1 yazın ve kaydedin.
Her şeyi doğru yaptıysanız kontrol panelimiz geri geldi! İyi günler ve okuduğunuz için teşekkürler.

Not:
Bu çözüm sadece MIUI 12.0.7.0 ve 12.0.8.0 sürümlerinde denenmiştir. Başka sürümlerde çalışır mı bilmiyorum. Yukarıda belirttiğim MIUI sürümleri haricinde deneyip başarılı veya başarısız olursanız lütfen aşağıda belirtin, rehberi düzenleyeyim.
hocam bende hide full screen indicator yok onu da bununla ayarlara getirebilur miyim

TeQ10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
3
hocam bende hide full screen indicator yok onu da bununla ayarlara getirebilur miyim
Maalesef bu konu hakkında bir bilgim yok. Rehberi internette görüp denemiştim, ben de Türkçesini yapıp diğer kullanıcılara yardımcı olmak için bu konuyu açtım. Yani bu uygulama hakkında benim de çok bilgim yok. Sizin bahsettiğiniz ayar da kontrol paneli gibi sadece gizlendiyse belki bir şekilde getirilebilir ama ben nasıl olur bilmiyorum. Umarım sorununuzun çözümünü bulursunuz.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
TeQ10, paylaşım için teşekkürler hocam, ellerinize sağlık.

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Maalesef bu konu hakkında bir bilgim yok. Rehberi internette görüp denemiştim, ben de Türkçesini yapıp diğer kullanıcılara yardımcı olmak için bu konuyu açtım. Yani bu uygulama hakkında benim de çok bilgim yok. Sizin bahsettiğiniz ayar da kontrol paneli gibi sadece gizlendiyse belki bir şekilde getirilebilir ama ben nasıl olur bilmiyorum. Umarım sorununuzun çözümünü bulursunuz.
sagolun hocam tesekkurler

DieZukunft

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
2
Setedit progmanda yeni komut girerek: use_control_panel ve sonrasında 1 diyerek yeni kontrol paneli aktif oluyor.

TeQ10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
3
Setedit progmanda yeni komut girerek: use_control_panel ve sonrasında 1 diyerek yeni kontrol paneli aktif oluyor.
Yukarıda herkesin anlayabileceği şekilde anlatmıştım zaten bir kez daha anlatmanıza gerek yoktu :D

biredip

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
biredip
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
2
Telefonu kapatıp açınca eskiye dönüyor. Çözümü var mıdır?

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Elinize sağlık hocam faydalı bir konu olmuş :).

Üst Alt