Yardım Yeni güncelleme ile telefon şarj olmuyor

PandaRayleigh

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Orhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
Merhaba, Mi 8 cihazıma MIUI 10.2.1.0 güncellemesini indirdikten sonra telefon şarjında sorunlar yaşadım. Bu sorunlar hala devam ediyor. Telefonu şarja takınca şarj olmuyor, telefonu yeniden başlatınca şarj oluyor ama şarjı çıkarıp bir daha takınca şarj olmuyor. Eski sürümü bir daha kurmaya çalıştım ama yapamadım. Bu sorunun çözümünü, veya nasıl eski sürümü indireceğimi bilen lütfen cevap yazsın.

Hakan Ali Hasan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
15
Güncelleme bölümümden 3 noktaya basıp güncellemeyi yükle kısma basın şu an sizde olan sürümü indirip kuracaktır sorun devam ederse format atıp denemeniz lazım veya başka bi kablo ile deneyin

PandaRayleigh

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Orhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelleme bölümümden 3 noktaya basıp güncellemeyi yükle kısma basın şu an sizde olan sürümü indirip kuracaktır sorun devam ederse format atıp denemeniz lazım veya başka bi kablo ile deneyin
denedik ama olmadı. Kabloda sıkıntı olduğunu sanmıyorum telefonu yeniden başlatınca şarj oluyor. Başka bi çözüm biliyorsanız cevap verin lütfen

aliefe_1963

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali efe
Cihazım
Mi 8
Konular
20
Merhaba, Mi 8 cihazıma MIUI 10.2.1.0 güncellemesini indirdikten sonra telefon şarjında sorunlar yaşadım. Bu sorunlar hala devam ediyor. Telefonu şarja takınca şarj olmuyor, telefonu yeniden başlatınca şarj oluyor ama şarjı çıkarıp bir daha takınca şarj olmuyor. Eski sürümü bir daha kurmaya çalıştım ama yapamadım. Bu sorunun çözümünü, veya nasıl eski sürümü indireceğimi bilen lütfen cevap yazsın.
Bende dün şarj etmiyor sandım ama şarj ediyor sadece şarj olduğuna dair Bir işaret vermiyor .

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Mi flash tool ile temiz kurulum yapabilirsiniz çoğu sorun gidecektir.
Bazen güncelleme geldiğinde yapılan değişiklikler yüzünden bir takım problemler oluşabiliyor

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Bahsettiğiniz arızanın güncelleme ile hiçbir alakası yok.
General mobile gm2 ve Gm5plus serisinde kronik olan bu arıza u2 Şarj entegresi ile alakalı.
Xiaomi mi8 de ilk defa böyle bir şarj sorunu duyuyorum diyebilirim.
Garantiniz varsa hemen garantiye yollayın-Yoksa en azından Bir sıvı temas kontrolu yaptırın.
Yazılımsal olma ihtimali çok düşük her ne kadar Güncellemeden sonra olsa da
Çünkü Hiçbir güncelleme ne kadar bozuk olursa olsun Şarjdan gelen akımı almama gibi bir sorun YAPMAZ.

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Bahsettiğiniz arızanın güncelleme ile hiçbir alakası yok.
General mobile gm2 ve Gm5plus serisinde kronik olan bu arıza u2 Şarj entegresi ile alakalı.
Xiaomi mi8 de ilk defa böyle bir şarj sorunu duyuyorum diyebilirim.
Garantiniz varsa hemen garantiye yollayın-Yoksa en azından Bir sıvı temas kontrolu yaptırın.
Yazılımsal olma ihtimali çok düşük her ne kadar Güncellemeden sonra olsa da
Çünkü Hiçbir güncelleme ne kadar bozuk olursa olsun Şarjdan gelen akımı almama gibi bir sorun YAPMAZ.
Hocam, yeniden başlatınca şarj alıyor diyor. Dediğiniz gibi bir sorun olsa yeniden başlatıncada akım almamaya devam etmez mi?

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Hocam, yeniden başlatınca şarj alıyor diyor. Dediğiniz gibi bir sorun olsa yeniden başlatıncada akım almamaya devam etmez mi?
Hocam olay yeniden başlatınca alması değil. Kapatınca alması.
Telefonu yeniden başlatırken bir kez kapatıp açıyosunuz ve o arada o entegre devreye giriyor ve kapalı şarjı açıyor ve cihaz açılıyor. Ardından açıkken şarj olmaya başlıyor.
Şarj alırken çekip tekrar takarsanız hatta şarj almaz tekrardan.
Bu bir Donanımsal hatadır.
Bu arıza sonucu çöpe giden çok telefon var çünkü entegre arızası bu şekilde başlıyor.
Önce telefon şarjdayken kesilmeler yapar, bir süre sonra şuanki bahsettiğiniz arızaya düşer ve yeniden başlatasıya kadar şarj almaz
Ardından şarj simgesini de kaybedersiniz şarj olur ama şarj ediyor olarak göstermez
bir süre sonra da HİÇ şarj almaz.
Teknik servis olduğum için söylüyorum ;
Bu sorun ya kısadevreden veya bir sıvı temas hasarından kaynaklanır.
Yada entegre arızasıdır

PandaRayleigh

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Orhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende dün şarj etmiyor sandım ama şarj ediyor sadece şarj olduğuna dair Bir işaret vermiyor .

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
denedik olmadı şarj işareti göstermiyor şarj da olmuyor

Üst Alt