İnceleme Yeni güncelleme ile değişenler ve sorunlar

admtrn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adm
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Yeni sürümden mi bilemem ama. Hotspot çalışmıyor bende de.. Ne yapabilirim?

bulutselcuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bulut
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
Hem 9.1.1 de hemde 9.2.1 de whatsapp ve outlook uygulamalarında sorun var. programları çalıştırmadığım sürece bildirimleri göremiyorum. güncelleme yaptıktan sonra wipe format yaptım ancak düzelmedi. 9.2.1 de ayrıca ciddi bir pil sorunu olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. bunun yanı sıra 4 çekirdekli işlemci 2 çekirdek çalışıyor görünmeye devam ediyor. beta romun globali çıksa onuda denemek isterim. Mi 5 pro kullanan bir arkadaşım beta sürümü kullanıyor haftalık güncelleme alıyor ve oldukça memnun. ancak xiaomi ne hikmetse Mi Mix'e evlatlık muamelesi çektiği için hiç bir şey yapılamıyor. Bu sıralar miui haricinde diğer romları inceliyorum ve miui den vazgeçmek üzereyim. Ancak yeni aldığım bir telefonu kendi firması zorla root yaptırmak istiyor buda çok komik bir durum.

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Hem 9.1.1 de hemde 9.2.1 de whatsapp ve outlook uygulamalarında sorun var. programları çalıştırmadığım sürece bildirimleri göremiyorum. güncelleme yaptıktan sonra wipe format yaptım ancak düzelmedi. 9.2.1 de ayrıca ciddi bir pil sorunu olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. bunun yanı sıra 4 çekirdekli işlemci 2 çekirdek çalışıyor görünmeye devam ediyor. beta romun globali çıksa onuda denemek isterim. Mi 5 pro kullanan bir arkadaşım beta sürümü kullanıyor haftalık güncelleme alıyor ve oldukça memnun. ancak xiaomi ne hikmetse Mi Mix'e evlatlık muamelesi çektiği için hiç bir şey yapılamıyor. Bu sıralar miui haricinde diğer romları inceliyorum ve miui den vazgeçmek üzereyim. Ancak yeni aldığım bir telefonu kendi firması zorla root yaptırmak istiyor buda çok komik bir durum.
Hocam ben uzun süredir 9.1.1 kullanıyorum ve hiçbir bildirim sorunu yaşamadım. Siz birşeyleri eksik yapıyor olabilirmisiniz, 9.1.1 de bildirim sorunu yok. 9.2.1 yüklemeye henüz cesaret edemedim.

Zaten her güncelleme de bir tarafı bozuyorlar. Alt ve orta üst modellere vaya çok satan modellere ağırlık veriyorlar.

bulutselcuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bulut
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
ilk aldığımda üzerinde marshmallow vardı ve sorunsuz çalışıyordu. Bence xiaomi nin en iyi telefonu mi mix. 9.1.1 çıktığında normal ota güncelleme yaptım. Sizinde bildiğiniz gibi oto güncelleme standart bir iştir ve farklı başka birşey yapmanız mümün değildir. güncelleme bitip nougat a geçtiğimde ilk izlenimim çok iyi idi. Ancak sonradan sorunları görmeye başladım. whatsapp ve outlook gibi. Sebebini araştırdığımda bu hataların olabileceği ve wipe formatın düzeltebileceğini okudum miui forumda. Ancak bir işe yaramadı. Bu şekilde 9.2.1 i kurdum. yani ota güncelleme ile. Ota güncellemede bilmediğim bir şey varsa ve söylerseniz sevinirim. Aynı sorunlar devam ediyor. Ancak konuşma sırasında çok cızırtı geliyordu. Bu sıkıntılarım bitti. Sadece pil sorunu var ve çok çabuk bitiyor.

Azarraht

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muammmer
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Forumda yeniyim. Telefonum 8 ... Guncellemsiyle geldi otomatik 9 update aldi. Problem yoktu. Sonra 9.2.2 geldi ve telefonum kafayi yedi. Bu msji yazarken dahi 4kez acip kapatiyorum ekrani. Surekli donuyor. Sonra devoleper 8 gucellemesine geri dondum ama duzelmedi sorunlar. Kibrista ogrenci oldugun icin telefonu garantiyede gonderemiyorum Allah rizasi icin yardim edin kiricam telefonu sinirden

bulutselcuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bulut
Cihazım
Mi Mix
Konular
1
Mi mix global için devoloper rom yok arkadaşım. stabel rom var. Anladığım kadarıyla aldığın zamanki haline çevirmek istiyorsun. Miui flash tool ile eski romunu indirip kurulumunu yapman gerek.

burdan miui 8 v8.5.5.0 indirip kurabilirsin.

Rehber - Xiaomi Tool İle Bootloader Kilidini Açmadan Rom Kurma
yada bu linkte anlatılan kurulumu deneyebilirsin.

Üst Alt