Soru Yeni cihaz alırken nelere dikkat etmem gerekiyor?

bugra.topa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra Topa
Cihazım
Mi 9t
Konular
10
Arkadaşlar merhaba. Yarin bır aksilik olmazsa mi 9t pro alacağım. İlk defa kayıtsız telefon alıyorum . Alırken nelere dikkat etmeliyim ? Satıcıya ne gibi sorular sormalıyım ? Önerilerinizi bekliyorum..

Blackelectro

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz Orhan
Cihazım
Xiami mi9t pro
Meslek
Bilgisayar Bileşen
Konular
6
300 500 veya 1000 1500. Ben şahsen sıfır telefon alıyorsam başımın ağrımaması için ithalatçı garantiliyi bırak direk Türkiye Garantili cihaz alırım. Herşeyden önce telefonu çok temiz kullanan biriyim, elden çıkarırken sahte imeili telefonu birine satmak çok zor. Ama sadece benim tavsiyemdir, başım ağrımaz en azından bunu bilirim. 4000 liralık kaçak telefon yerine 2500 liralık kayıtlı telefon kullanmayı yeğlerim.
Dediğiniz gibi, şahsen size göre olan bu düşünce, bana göre tam tersi :) demek istediğim aradaki fiyat farkının okadar az olamamasi. Yoksa düşüncenize tamamen saygı duyuyorum, kişisel düşüncenizdir.

Oyla:

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Kayıtsız telefon alman ileride her türlü başını ağrıtabilir, uğraşırsın 300 500 az vereceğim diye yazık etme, tavsiyemdir.

Tabi ki; kayıt ile cihaz kullanılmasını savunmuyorum fakat şu an en ucuz Xiaomi Türkiye garantili 128 GB Mİ9 T PRO 4300 TL Fakat, kayıtlı 128 GB 2500 TL arada ki fark 1800 TL. Maalesef bu fiyat politikaları ile bu ülkede distribütör cihazı alınmaz. Ayrıca kullanıcı hatası olmayacak faktörler nedir? Anakart,batarya problemi,dokunmatik arızası, soket vb. Yine de bunlara ücret isteyecek muhteşem garanti servislerimiz var. Ekran kırılmasa bize darbe denilebilir. Soket kendisi arızalansa sıvı temas denilebilir. Batarya bozulsa orijinal olmayan şarj aleti kullanılmış denilebilir.

Oyla:
Üst Alt