Yardım Yeni aldigim Redmi 5 Plus unlocked diyor

cemdiker

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
3
Merhaba.

Bugun Kadikoy'de bir magazadan kvk garantili redmi 5 plus 4gb/64gb aldim. Kutunun arkasinda cepport ve miuiturkiye etiketi var(kutuyu incelerken simdi gordum) ve jelatinliydi. Son guncellemeleri yaptiktan sonra netflixi yukleyecektim ama markette gorunmedigini farkettim. Biraz arastirinca unlocked cihazlarda oldugunu orendim(play store cihaz icin uncertified diyor) Developer modu acip baktim ve unlocked yaziyordu. Yine google da ararken miuiturkiye forumunda bir baslikta unlocked cihazlar garanti disidir yazilmisti. Ne yapmam gerek? Yeni aldigim telefonda boyle bir durum olmasi beni korkuttu. Yardimci olabilirseniz cok mutlu olurum. Tesekkurler.

Son düzenleme:

PLTN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemil
Cihazım
GMD 16 GB
Konular
0
Merhaba,
Bende bu konuyu merak ediyorum.
Bende senin gibi cepport mağazasından Delta garantili, Redmi 5 Plus 4/64 modelini satın aldım. Dün cihaz elime ulaştı ve cihaza kurulum yaparken cihaz açılışnda "unlocked" yazıyordu.
BL Kilidi açık cihazlar bildiğim kadarıyla Garanti kapsamı dışında kalmıyor mu?
Ayrıca nasıl oluyor da sıfır kapalı kutu cihazın BL Kilidi açık oluyor, bu konuda bizi bilgilendirecek Arkdaşlar varsa seviniriz.

Oyla:

musty28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Unlocket açılıp kapatılabilen birşey global rom yükleme sırasında boot kilidi de kapatılabilir.

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
cepport onu garanti dısı kabul etmiyor galiba bir sormak lazım sorun değil ama kapatılı

Oyla:

YusufArslan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Arslan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
27
cepport'un sattığı Redmi 5 Plus cihazlar unlockeddir sebebi de cepport Çin üretimi cihazlar getirip içine global rom yüklemesidir, bunu da yapabilmek için cihazların bootloader kilidini açmak zorundadır..

ÖNEMLİ NOT: Bende ki cihazda bu şekildeydi, bl kilidini kapattım ve cihazım brick oldu. Sonradan öğrendim çin cihazlarına bl kilidi kapalıykan global kurulmuyormuş. Sizde bl kilidini kapatmaya çalışırsanız cihazınız brick olacaktır. Benim cihaz 1 haftayı geçkin süredir hala serviste, siz siz olun servise düşmeyin...

Oyla:

cemdiker

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
3
Merhaba,
Alirken boyle bir durumdan bahsedilmedi.
adresindeki oneriye gore boyle bir durumda certified cihaz talep edin diyor. Gercekten rahatsiz edici bir durum.
Anladigim kadariyla hic bir sekilde de global rom la locked olmuyormus. Urunun iadesi istesem acaba ugrasmadan olumlu cevap alabilir miyim. Pazartesi gunu hem telefoncuyu hem de cepport u arayacagim :( direk kvk mi cepport mu yoksa aldigim yerle mi irtibata gecmem gerek onu da bilmiyorum.

Oyla:

PLTN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemil
Cihazım
GMD 16 GB
Konular
0
cepport'un sattığı Redmi 5 Plus cihazlar unlockeddir sebebi de cepport Çin üretimi cihazlar getirip içine global rom yüklemesidir, bunu da yapabilmek için cihazların bootloader kilidini açmak zorundadır..

ÖNEMLİ NOT: Bende ki cihazda bu şekildeydi, bl kilidini kapattım ve cihazım brick oldu. Sonradan öğrendim çin cihazlarına bl kilidi kapalıykan global kurulmuyormuş. Sizde bl kilidini kapatmaya çalışırsanız cihazınız brick olacaktır. Benim cihaz 1 haftayı geçkin süredir hala serviste, siz siz olun servise düşmeyin...
Bu durumda bizim suçumuz nedir.
Şimdi ben BL Kilidini kapatsam telefon Brick olacak, niye budurum hakkında Müşteriye bilgilendirme yapılmıyor.
Şimdi benim bu telefonun güncelleme almayacak mı?
Güncelleme alsa bile bizler neden bu durumda mağdur ediliyoruz. Sizin demenize göre BL Kilidini hiçbir şekilde kapatamıyacağım.

Oyla:

Hellios Darkline

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
Cihaz garanti dışı değil global varyantı olmadığı için telefonun mecbur açılıp yükleniyor geri kapatılıyor buda sertifikasız haline getiriyor. Maalesef ki kendiniz başvurupta cihazınızı listeye sokmak zorundasınız. Apk yükleyip devam edin o zamana kadar ve haklısınız bu durumun olması rahatsız edici bir durum ancak bunun için satıcının yapabileceği de pek bir şey yok.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Arkadaşlar telaş yapmayın, bl kilidi açık cihazları delta garanti kapsamında sayıyor.ayrıca bl kilidi kapatmak cihazı brick yapmaz.mutlaka yanlış bişey yapılmış ve brick olmuştur.ayrıca Yardım - Google Play Cihaz Sertifikalı değil konusuna bakmanızda fayda var

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar Bootloader Kilidinin açılmış olması cihazı garanti dışı bırakmaz. Kilit size açık da gelse, siz kendiniz de açmış olsanız fark etmez cihazınızın garanti durumuna bir etkisi yoktur. (cemdiker hocam ilk mesajda yazdığınız bilgi hangi konuda yazılı acaba ben bulamadım, link atarsanız düzeltelim)

Diğer yandan YusufArslan hocam uyarıyı yapmış zaten ancak bir defa da ben belirteyim bootloader kilidini manuel olarak kapatmaya çalışırsanız cihazının kilitlenir ve kullanamazsınız. Servise gitmesi gerekir kesinlikle denemeyin.

Oyla:
Üst Alt