Yardım Yeni aldığım Mi A1 markalı cihazda karşılaştığım sorunlar

Red Rose

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
6
Selamun aleyküm, arkadaşlar. Yaklaşık 20 gün önce Xiaomi Mi A1 4GB/32GB modelini aldım. Dün bir kulaklık aldım, çakma bir şeye benziyordu. Neyse, onu kullandıktan sonra kameradan çıkınca ahizeden odaklanma sesine benzer "çık çık" sesi geliyordu. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırladım. Şu an problemler daha da çoğaldı.
1) Kameradan çıkınca aynı ses yine geliyor. Nasıl çözübilirim?
2) Play Store'dan bir uygulama yükleyip sonra onu silince, uygulamanın ikonu kalıyor. Cihazı yeniden başlatınca ikon kayboluyor. Nasıl çözebilirim?
3) Geri tuşunun arka aydınlatması yok denecek kadar yetersiz. Home tuşu ve Son uygulamalar tuşlarınınki ise tam aydınlatıyor. Nasıl çözebilirim?

NOT 1: Telefon çakma değil.
NOT 2: Yazılım, ROM yükleme vs. pek anlamıyorum.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Cihazınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

1. O ses ahizeden değil, kameradan geliyor. Yani tüm cihazlarda böyle.
2. Farklı launcher'lar deneyebilirsiniz. Lawnchair veya Nova Launcher tavsiyemdir.
3. Ona maalesef çare yok, fabrika nasıl yaptıysa öyle aydınlatır.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
kamerada cikinca lens hareketli oldugu icin eski haline geliyor elinize eski bi w810 i alin ornek olmasi icin kirt kirt gelir ( odaklanma sesi ) o ses hemde baya bi yuksek gelir :)

Oyla:

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
1) Ois var diyeceğim Ois yok ama benim A1 de ses çıkıyor Mi5 Redmi S2 falan da ses çıkarıyor normal

2) Eğer evde PC varsa 5dk bile sürmeyecektir Mi A1 fastboot kilidi diğerleri gibi şifre kod istemiyor tek hamlede açılıyor Mı flash ile yüklerken geri kilitleme imkanı da var (bence sorun yazılımsal)

3) root yaparsan arttırma imkanı var :)

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
sadece ois le alakasi yokki ois baska bisey odaklanma baska bisey lensler odaklanirken ileri geri hareket eder oisde ise 5 eksenliyse 4 yon ve ileri geri hareket eder 4 eksekliyse 4 yonde hareket eder ama ileri geri hareketi sadece otomatik idakda vardir o farkli bi hareket optik sabitlemeyle alakasizdir

Oyla:

Red Rose

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
6
Hepinize teşekkür ederim, çok yardımcı oluyorsunuz. Bir sorum daha var: Şarjı yüzde yüze kadar doldurmak zararlı mı? Her 24 saatte bir şarja takıyorum.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
o konuda net bisey diyemicem ama bildigim kadariyla li ion piller tam dolmayi sevmezler ancak ureticiler bataryalari performansi azalmasin diye bazi tedbirler aliyirlar meseka ornek verecek olursam lenovo cihazlar %2 ye geldiginde sizi uyarir 1 dakika icine otomatik olarak kapanacaktir diye bu pili korumaya alip 0 a kadar bitmesini onlemek icindir o 1 dakika icindede acil haber vermeniz gereken biri varsa haber verebilin diye birakir yoksa pat dye kapanabilirdide. yine siz gosterge olarak 100 gorursunuz ama.pil tam anlamiyle 100 olmamistir yine bunuda lg cihazlarinda gorebilirsiniz cogu lg cihazda 100 iken kullanirim ama 100den asagiya 10 dakika sonra falab dusmeye baslar .
sizjn bu sorduğunuz soruyu ancak uretici ne sekilde hangi guvenlik tedbirlerini uygulayarak optimize ettiyse onu aciklarsa net olarak biliriz
kisacasi li ion piller 100e kadar dolmayi sevmez urrticilerde bjnu bilir ona gore tedbir alirlar(mı) o kismini onlar daha iyi bilirler biz sadece kendi kullanimimiza gire onlem aliriz asiri isinmadan korumak sarj esnasinda film izleyip oyun oynamamak nette sorf cihazi isitmadigi surece belki kabul edilebilir ama genellikle kendi basina sarj olmasi daha iyidir %10 larin altinada inmemek iyidir

Oyla:

eviget

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
7
Pil performansının uzun zaman aynı kalmasını istiyorsanız cihazınızı mümkünse sadece orjinal şarj aletinizle şarj edin. Ayrıca yeşil ışık gördüğünüzde (%90 ve üzeri) şarjdan çekin ve %10'un altına inmeden şarja takın.

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Pil performansının uzun zaman aynı kalmasını istiyorsanız cihazınızı mümkünse sadece orjinal şarj aletinizle şarj edin. Ayrıca yeşil ışık gördüğünüzde (%90 ve üzeri) şarjdan çekin ve %10'un altına inmeden şarja takın.
Ben abartmışım herhalde 70-30 arası tutmaya çalışıyorum

Oyla:
Üst Alt