Sohbet Yd telefonda 120+120 kaldırılabilir mi?

Zodiac Aries

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ZodiacAr
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
Birkaç gündür forumlarda ve internette sık sık karşıma çıkan şey bu. Sizce bu yapilabilir mi? 1 sene 120+120 hakkı verilip yeni senede sifirlanmicak diye. Yapılırsa telefonda şebeke dışında ne sorunu olur? Arama mesaj mobil veri kullanamama dışında

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
7
Birkaç gündür forumlarda ve internette sık sık karşıma çıkan şey bu. Sizce bu yapilabilir mi? 1 sene 120+120 hakkı verilip yeni senede sifirlanmicak diye. Yapılırsa telefonda şebeke dışında ne sorunu olur? Arama mesaj mobil veri kullanamama dışında
Sim kart üzerinden kullanılan özellikler kullanılmaz. Başka ne etkisi olabilir ?

O hak kaldırılır mı, farklı bir sistem getirilebilir. Sonuçta bu sistem yıllık düzenli olarak Türkiye'ye gelip belli bir sürelerde kalan başta Almancı olmak üzere diğer ülkelerde yaşayan Türkler için var.

Zodiac Aries

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ZodiacAr
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sim kart üzerinden kullanılan özellikler kullanılmaz. Başka ne etkisi olabilir ?

O hak kaldırılır mı, farklı bir sistem getirilebilir. Sonuçta bu sistem yıllık düzenli olarak Türkiye'ye gelip belli bir sürelerde kalan başta Almancı olmak üzere diğer ülkelerde yaşayan Türkler için var.
Bazı kişiler wifi da kullanılmıyor bazı telefonlarda diye yazmışlar. Ondan sordum

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423

Zodiac Aries

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ZodiacAr
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
S24 ultra ve 15 pro max aldım yurtdışı....
Peki bu 120+120 sınırlaması gelirse ne yapacaksınız? Medyada yurtdışı telefonlar dahil birçok konuda düzenleme geleceği konuşuluyor. Karbon ayakizi vergisi, garsonlara verilen bahşiş vergisi vb. Bunlara bile girenler buradaki vergisiz ticarete göz yummaya devam etmez gibi geliyor.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Yeni senede sıfırlanmama olayı olmaz. Zaten yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için 180+180 getirdiler. Hadi diyelim sıfırlanmama olayı geldi, zaten yd cihaz kullanan birçok kişi IMEI tamiri yaptırıyor bu yüzden. iPhone kullananların da ekstra yurt içi bir iPhone kullanma veya pasaport kaydı dışında bir çözümü yok zaten.

Zodiac Aries

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ZodiacAr
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
Yeni senede sıfırlanmama olayı olmaz. Zaten yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için 180+180 getirdiler. Hadi diyelim sıfırlanmama olayı geldi, zaten yd cihaz kullanan birçok kişi IMEI tamiri yaptırıyor bu yüzden. iPhone kullananların da ekstra yurt içi bir iPhone kullanma veya pasaport kaydı dışında bir çözümü yok zaten.
Pasaport kaydı zor iş. İkinci telefonla kullanma çözümü daha makul geliyor. Hem pasaport kaydı için yurtdışından alındığına dair fatura olması gerekiyormuş galiba. Yani kendi adına fatura. Bu faturayı 1 sene içinde pasaporta kayıt için kullaniyormusuz. Kayıt ücreti de 31k sıfır telefondan pahalıya denk geliyor. Buna da daha zam yapılacak.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Pasaport kaydı zor iş. İkinci telefonla kullanma çözümü daha makul geliyor. Hem pasaport kaydı için yurtdışından alındığına dair fatura olması gerekiyormuş galiba. Yani kendi adına fatura. Bu faturayı 1 sene içinde pasaporta kayıt için kullaniyormusuz. Kayıt ücreti de 31k sıfır telefondan pahalıya denk geliyor. Buna da daha zam yapılacak.
Fatura gerekmiyor ama pasaport üzerinde yurt dışına giriş çıkış yapmanız gerekiyor. Yani pasaport çıkarttım, hadi hemen kaydedeyim olmuyor.

Üst Alt