Yardım Yazılımdan anlayan?

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi.eu 9.6.15 miui 10
Telefon Modeli
Pocophone F1
Bootloader Kilidi
Açık
Birisi varsa yardımcı olabilir mi?
Ben disk yüklerken dual boot ile linux kuracaktım, Windowsun recovery partisyonlarını sildim yanlışlıkla, şimdi boot manager sayfasında kalıyorum. Önemli değil direk linux da kullanabilirim, İstanbul avrupa yakasında bana yardımcı olabilecek birisi var mı?

Roadronners

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi A1
Konular
2
Birisi varsa yardımcı olabilir mi?
Ben disk yüklerken dual boot ile linux kuracaktım, Windowsun recovery partisyonlarını sildim yanlışlıkla, şimdi boot manager sayfasında kalıyorum. Önemli değil direk linux da kullanabilirim, İstanbul avrupa yakasında bana yardımcı olabilecek birisi var mı?
Nasıl bir yardım istiyorsun silmiş olduğunuz recovery bölümü sistem açılması lazım.

Oyla:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Nasıl bir yardım istiyorsun silmiş olduğunuz recovery bölümü sistem açılması lazım.

Windowsun kurtulmasına gerek yok, linuxu kuracak birisi lazım bana, Windowsun recovery ntfs bölümünü, özel düzenleyici ile sildim. Geri gelmez artık.

Oyla:

Roadronners

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi A1
Konular
2
Windowsun kurtulmasına gerek yok, linuxu kuracak birisi lazım bana, Windowsun recovery ntfs bölümünü, özel düzenleyici ile sildim. Geri gelmez artık.
Linux hangi dağıtım kullanmaya düşünüyor sun? Herhalde hazırda yükleme CD veya USB yok sanırsam

Oyla:

colins

Sch
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Colins
Cihazım
Mi 9se
Konular
4
Özelden numarani mesaj at telefonda yardimci olayim.

Ubuntu turevi kulanniyorsan;
-Rufus ile dosyayi uefi modunda yazdir.
-Bellegi gormezse biostsn ayarlarını yapman gerekecek.
- Bellegi takip kurulum aşamasına geldikten sonra, diski komple seçip kendisinin kurmasını da seçebilirsiniz, özel bolumlendirme olarak da seçebilirsiniz.

Kurulum basit, dikkat etmeniz gereken swap alanina ihtiyacinis varsa takas alanina swap olarak bicimlendirneniz ve diski de ex4 formatinda bicimlendirmeniz gerek. Windowd ile dual bot da kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman Windows istediginiz zaman linux a geçebilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bazi driverlarda, özellikle ekran kartinda sorun yasabilirsiniz. Sorun yasamaniz dahili ilgili dağıtım veya aynı dağıtımı kullanan başka türevlerinin forumlarinda bolca bilgi bulabilirsiniz.

- Son kullanıcı olarak kullanacaksaniz, ubuntu veya linux mint seçebilirsiniz. Mac os benzeri istiyorsanız ve hafif olsun diyorsaniz elementary os öneririm. Ama linux özgür bir dünya gönlünüzce ozellestirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Özelden numarani mesaj at telefonda yardimci olayim.

Ubuntu turevi kulanniyorsan;
-Rufus ile dosyayi uefi modunda yazdir.
-Bellegi gormezse biostsn ayarlarını yapman gerekecek.
- Bellegi takip kurulum aşamasına geldikten sonra, diski komple seçip kendisinin kurmasını da seçebilirsiniz, özel bolumlendirme olarak da seçebilirsiniz.

Kurulum basit, dikkat etmeniz gereken swap alanina ihtiyacinis varsa takas alanina swap olarak bicimlendirneniz ve diski de ex4 formatinda bicimlendirmeniz gerek. Windowd ile dual bot da kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman Windows istediginiz zaman linux a geçebilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bazi driverlarda, özellikle ekran kartinda sorun yasabilirsiniz. Sorun yasamaniz dahili ilgili dağıtım veya aynı dağıtımı kullanan başka türevlerinin forumlarinda bolca bilgi bulabilirsiniz.

- Son kullanıcı olarak kullanacaksaniz, ubuntu veya linux mint seçebilirsiniz. Mac os benzeri istiyorsanız ve hafif olsun diyorsaniz elementary os öneririm. Ama linux özgür bir dünya gönlünüzce ozellestirebilirsiniz.

Ben Ubuntu kullanıyordum eskiden de port hesabından silindi yenilemek için yeniden kurmak istedim sistem değişmiş herhalde yapamadım ve çöktü pc yanlış dosyayı sildim, şindi windows kuruyorum yeniden yarın da linux olarak deneyeceğim, çok kod anlamam ama arayüz ve sadelik hoşuma gidiyor linuxda o yüzden seviyorum.
Yarın numaramı göndereceğim hocam teşekkür ederim

Oyla:
Üst Alt