Rehber Yazılım [ROM] Atarken başınıza gelecek sorunların çözümleri.

pastafariantr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi Max 3
Konular
3
Herkese merhaba arkadaşlar size hiç bir forumda çözümlerini bulamadığım kendim çözdüğüm sorunların
çözümlerini anlatacağım.

1-Güncel bir Windows 10 kullanıcısı iseniz adb kullanırken aşağıdaki hatayı alırsınız.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Nedeni: Windows 10 son güncellemeleri ile Shift+Sağ tuş ile açtığımız yönetici olarak cmd açma eylemini kaldırdı bu yüzden
komut penceresi yönetici olarak açılmıyor.

Çözümü: Verdiğim linkdeki rar dosyasının içindeki .reg dosyası ile kayıt defterine ekleyerek 'Komut penceresini (Yönetici) burada aç' özelliğini
tekrar getirebilirsiniz

2-TWRP de iken Dahili Hafıza nın [0 Mb] görünme sorunu.

Nedeni: TWRP ilk girdiğinizde dahili hafızanıza erişmek için Pın/Şifre sorar eğer bu şifreyi girmez iseniz dahili hafızaya erişemediğiniz için
Rom atamazsınız.

Çözümü: TWRP girişinde size verilen şifre yerine şifrenizi eksiksiz yazmak.

3-Şifrenizi doğru girmenize rağmen yanlış diyip 0 MB vermesi.

Nedeni: TWRP arızalı olabilir.

Çözümü: Şifreyi girmeden şifresiz şekilde girip sonra sisteme wipe/format yaparak şifre sorununu ortadan kaldırıp hafızanızı
gösterebilirsiniz. [Rom hafıza kartı ile atılabilir]

4-Sürekli TWRP ye girip telefonun açılmaması.

Nedeni: Yazılım formatlanmış/Arızalı

Çözümü: Panik yapmamalısınız hafıza kartının birine kart okuyucusu veya başka bir okuyuculu telefon vasıtası ile
Rom dosyalarını atın ve Rom u hafıza kartı üzerinden kurun sonunuz çözülecektir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Başka bir çözümünü görmediğim sorun olupda çözersem buraya devam olarak yazarım arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• TWP.png
    TWP.png
    18,4 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Teşekkürler. TWRP şifre koymadığımız halde soruyor? Peki bu şifre tam olarak ne şifresi?

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
0 mb sorunun dosya sistemini f2fs olarak değiştirdiğimde çözüm ben hocam. Belki böyle de çözebilirler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkürler. TWRP şifre koymadığımız halde soruyor? Peki bu şifre tam olarak ne şifresi?
Bazı videolarda falan cihaz şifresi deniyor şifremiz yoksa şifre koyup deneyebilirsiniz hocam.

Üst Alt