Soru yazılım için oneplus 8t alınır mı?

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Merhaba arkadaşlar. mi 10t kullanıyorum yaklaşık 6 7 aydır. Genel olarak memnunum fakat yazılım konusunda küçük ama midemi bulandıran şeyler oluyor.
global stable kurdum.
global tr romu kurdum.
xiaomi eu beta be stable romları kurdum.
Fakat küçük küçük buglar oluyor sürekli. Hepsini temiz kurulum yaptım. onu da belirteyim.

mesela instagramda ya da galeride fotoğrafa zoom yaparken dokunmatik işlemiyor. ekranı kapatıp açınca düzeliyor.

facebooktan bildirimler 1 2 gün sonra geliyor.

bunun gibi aklıma gelmeyen bir kaç şey daha var.
Oneplus yazılımı daha stabil diye oneplus 8t ye geçmeyi düşünüyorum fakat rom ile bu iş hallolurmu? aosp rom hiç kurmadım. tavsiyeniz varmı? yoksa hiç bulaşma direk onplus 8t mi al dersiniz? mi 10t 144hz adaptive çalıştığı için acaba aosp romda bu özellik olmadığından şarjı çabukmu tüketir?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Sanmıyorum ben olsam almam.
Mi 10T kullanıyorum şahsen hiçbir sorun yok.
EU güncel versiyonları sıkıntılı doğrusu.
Global rom da çok iş görür durumda değil.
Ben eu 12.0.11 stabil kullanıyorum şu an çok memnunum her şey akıyor.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Oneplus cihazlarda kusursuz değil ondada bazen güncellemeler sorun çıkarabiliyor facebookta oneplus grubu var orayada göz atabilirsiniz.

Ben oneplus 7 modelini 20 dakka inceledim bazılarına komik gelebilir ama kendi cihazım redmi note 6 proda pixel experience android 11 yüklü ve oneplus 7 ile arayüz hızı tamamen aynı hatta oneplus 7 de bi kaç kez animasyon hatalarınıda gördüm. Arayüz performansından sonra direk ön kamerayı karşılaştırdım benim cihazda gcam yüklü oneplus 7 stock kamera ile çekim yaptım. Ön kamerasıda hayal kırıklığı yarattı gcamdan aldığım sonuçlarla çok çok yakındı fakat arka kamera performansı her türlü tokatlıyordu.

Sonuç olarak benim için arayüz performansı ve ön kamera çok önemli olduğu için bunlara bakaraktan yeni cihaz almak için hiç bi sebep yokmuş dedim kendi kendime. Elimdeki dandik redmi cihazdan 20 dakikalığına oneplus 7 ye geçince ses kalitesi arka kamera performansı dışında hiç bi fark hissettirmedi o amiral gemisi hissini alamadım. Oneplus garip bi şekilde her modelinde aynı ön kamera sensörü olan sonyi imx 471 kullanıyo hiç şaşmaz webtekno oneplus 9 pro incelemesine bakın ordada eleştiri olarak ön kameranın bu cihaza hiç yakışmadığını söylemişler.

Oneplus markası bence abartılıyor hocam.

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
peki pixel experience romunu inceleyeyim, bakalım mi 10t de stabilmidir. 144hz olayında sorun çıkarıyormu acaba

rethinkk07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mussy
Cihazım
mi10t
Konular
0
One plus 8t cıhazlarda şebeke sorunu olduğundan bahsediliyor bazı kullanıcılarda,yazılımsal ya da donanımsal mı olduğu net değil,iyi araştırmalısın bence bu durumu,ben 7 aydır kullanıyorum mi10t yi birkaç ufak tefek problem harici memnunum diyebilirim.

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
One plus 8t cıhazlarda şebeke sorunu olduğundan bahsediliyor bazı kullanıcılarda,yazılımsal ya da donanımsal mı olduğu net değil,iyi araştırmalısın bence bu durumu,ben 7 aydır kullanıyorum mi10t yi birkaç ufak tefek problem harici memnunum diyebilirim.
pixel experience romu kurdum ama miui dan daha kötü. xiaomi.eu stable romu kurucam. uyarınız ve tavsiyeniz için teşekkür ederim.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
pixel experience romu kurdum ama miui dan daha kötü. xiaomi.eu stable romu kurucam. uyarınız ve tavsiyeniz için teşekkür ederim.
12.0.11 deneyin derim ben 10 gündür kullanıyorum en ufak bir hata dahi yok. Safetynet de geçiyor canavar gibi oldu.
Bu konuda son 2 mesajda link verdim aşağıda kurulum kısmı için bilgi de mevcut.

rethinkk07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mussy
Cihazım
mi10t
Konular
0
bende de 12.0.12 eu stable romu kurulu epey süredir hiç değiştirmedim, çok az hata barındırıyor tavsiye ederim,A11 tabanlı romlar tam randımanlı hale geldiğinde geçmeyi düşünüyorum

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Normalde düşünmeden Oneplus derim ancak şu 8 ve 9 modelleri sanki tam olmadı gibi. İnternet ortamında takip edebildiğim kadarıyla bir çok oneplus fanatiğinin bile tatmin olmadığı cihazlar. Hatta bu son iki modelde Samsung cihazların tercih edilme oranı bile arttı diyebiliriz. Zorlu rekabet ortamı Oneplus markasını da Xiaomi leştirmiş olabilir. haha--

Siz en iyisimi şuanki cihazınızda kalın ve sakin bir şekilde herşeyin yoluna gireceği zamanı bekleyin.

Üst Alt