Çözüldü Yazılım atarken imei silindi

nasbedri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bedrettin
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
50
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
CrDroid 9.5
Telefon Modeli
Redmi note 10 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Rom atarken redmi note 10 pro cihazımda imei silindi. İmei yedeğimi recovery üzerinden yüklemeye çalışınca telefon boot'a düşüyor ve recovery modu tekrar açılıyor. Rom yükleyince imei tekrar siliniyor. Bunu nasıl çözebilirim?

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Rom atarken redmi note 10 pro cihazımda imei silindi. İmei yedeğimi recovery üzerinden yüklemeye çalışınca telefon boot'a düşüyor ve recovery modu tekrar açılıyor. Rom yükleyince imei tekrar siliniyor. Bunu nasıl çözebilirim?
imei yedegini tam olarak nasıl geri yüklüyorsunuz ? hangi dosyayı yüklüyorsunuz

Oyla:

nasbedri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bedrettin
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
50
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
imei yedegini tam olarak nasıl geri yüklüyorsunuz ? hangi dosyayı yüklüyorsunuz
Efs modem bluetooth dsp ve recovery adında 10 küsür dosya var. Restore bölümünden denedim aynı sorun. İnstall kısmından zaten yüklerken hata veriyor. Hocam ortalığı çok karıştırdım. Farklı firmware dosyaları yükledim farklı romlar yükledim iyice allak bullak oldu telefon.

Oyla:

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Efs modem bluetooth dsp ve recovery adında 10 küsür dosya var. Restore bölümünden denedim aynı sorun. İnstall kısmından zaten yüklerken hata veriyor
sadece efs ve modemi geri yükleyin cihaz custom romsa bunu yapın digerleri kullandıgınız roma uygun degilse zaten cihazı brick eder

Oyla:

nasbedri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bedrettin
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
50
sadece efs ve modemi geri yükleyin cihaz custom romsa bunu yapın digerleri kullandıgınız roma uygun degilse zaten cihazı brick
hocam şu an cihaz recoveryden çıkmıyor. İlk olarak custom rom yükleyip hemen ardından restore kısmından mı efs ve modemi yükleyeyim?

Oyla:

nasbedri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bedrettin
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
50
peki hocam recovery ekranında bir kırmızı yazı mevcut mu ?
yüklerken herhangi bir hata almıyorum ama yüklemeden önce ekranda kırmızı 'Unable to mount /data/media/TWRP/.twrps' uyarısı gözüküyor. Hocam cihazı imeisiz bir şekilde kurabiliyorum. Cihaz açılıyor ama imei dosyasını restore edince olay boot'a dönüyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yüklerken herhangi bir hata almıyorum ama yüklemeden önce ekranda kırmızı 'Unable to mount /data/media/TWRP/.twrps' uyarısı gözüküyor. Hocam cihazı imeisiz bir şekilde kurabiliyorum. Cihaz açılıyor ama imei dosyasını restore edince olay boot'a dönüyor.
Alınan yedeğin rom farklılığından dolayı sorun çıkarması mümkün mü? Örneğin Crdroid'de iken alınan yedek EvolutionX'de yüklenir mi?

Son düzenleme:
Oyla:

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Genelde alınan yedekler yüklenip sorun oluşursa, aldığınız yedeği hangi romda hangi sürümde hangi twrp de aldıysanız oradan yükleme yapın.Bi çok kişi bu şekilde durumu kurtarıyor. Benimde başıma gelmişti benim tel redmi n10S ti.

Oyla:
Üst Alt