Yardım Yazı Boyutunu Küçültme/Büyütme

fatihakbas19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Akbaş
Cihazım
Mi A1
Konular
6
Arkadaşlar merhabalar;

Mi A1 kullanıcısıyım ve cihazıma miui10 epic rom yükledim. Telefonun yazı boyutunu düşürmek istiyorum ayarlar-ekran-yazı boyutu kısmından küçültmeyi yaptım ancak sadece ana menüdeki yazılar vs küçük diğer mesajlar uygulaması olsun whatsapp olsun yazı tipleri ana menüye göre baya büyük. Forumda açılan diğer konulara baktım ancak bahsettikleri menü yani ayarlar-ek ayarlar-erişilebilirlik menüsünde görüntü ayarı yok. Ayrıca o menüden ikonları mesajar uygulamasının yazı boyutu vs de ayarlanılabiliyormuş. Konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Görüntü boyutu ayarı için Android 8 ve üzeri olması gerekiyordu hocam. Yazı konusunda farklı fontlar deneyin isterseniz magisk aracılığı ile..

fatihakbas19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Akbaş
Cihazım
Mi A1
Konular
6
Görüntü boyutu ayarı için Android 8 ve üzeri olması gerekiyordu hocam. Yazı konusunda farklı fontlar deneyin isterseniz magisk aracılığı ile..
Teşekkrü ederim..

Kendimce şöyle bi çözüm buldum cihazın DPI deperini düşürdüm ikonlar da yazılar da tam istedipim gibi mükemmel oldu bunun eksi yönü var şuanlık bilemiyorum ama oldu son öare olarak bu şekilde bi çözüm bulabildim yararı olursa..

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Teşekkrü ederim..

Kendimce şöyle bi çözüm buldum cihazın DPI deperini düşürdüm ikonlar da yazılar da tam istedipim gibi mükemmel oldu bunun eksi yönü var şuanlık bilemiyorum ama oldu son öare olarak bu şekilde bi çözüm bulabildim yararı olursa..

Dpi ayarından sonra kamera da hdr çekim yapabiliyor musunuz kontrol eder misiniz?

fatihakbas19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Akbaş
Cihazım
Mi A1
Konular
6
Dpi ayarından sonra kamera da hdr çekim yapabiliyor musunuz kontrol eder misiniz?
Yapabiliyorum, fotoğraf çektim atayım, zaten hoşunuza gitmezse eski ayarlara tekrar geri dönebiliyoruz. Ayrıca kullandığım uygulama ile çözünürlükleri de yükseltebiliyorsunuz. Yani yüksek çözünürlükle normalden yüksek DPI ile de kullanabiliyorsunuz. 1080x1920 çözünürlük 408DPI olan telefonumu denemek için 2160x3840 çözünürlük ve 806DPI değerlerine yükselttim yine çok güzel oldu ama şarj tüketiminde etkisi oldu ve telefonu haddinden fazla yoruyormuş gibi his verdi. Denemenizde fayda var derim.

Uygulama >
Fotoğraf >

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Yapabiliyorum, fotoğraf çektim atayım, zaten hoşunuza gitmezse eski ayarlara tekrar geri dönebiliyoruz. Ayrıca kullandığım uygulama ile çözünürlükleri de yükseltebiliyorsunuz. Yani yüksek çözünürlükle normalden yüksek DPI ile de kullanabiliyorsunuz. 1080x1920 çözünürlük 408DPI olan telefonumu denemek için 2160x3840 çözünürlük ve 806DPI değerlerine yükselttim yine çok güzel oldu ama şarj tüketiminde etkisi oldu ve telefonu haddinden fazla yoruyormuş gibi his verdi. Denemenizde fayda var derim.

Uygulama >
Fotoğraf >

Dpi ayarı yapmadan cihaz kullanamam genelde hocam, biliyorum, ayrıca detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. Fakat bir ara Miui'da dpi ayarı yaptığımızda kamera'da hdr çekim yaptırmıyordu, o merakla sormuştum. :) Bu arada manzara çok güzel, neresi bura?

fatihakbas19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Akbaş
Cihazım
Mi A1
Konular
6
Dpi ayarı yapmadan cihaz kullanamam genelde hocam, biliyorum, ayrıca detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. Fakat bir ara Miui'da dpi ayarı yaptığımızda kamera'da hdr çekim yaptırmıyordu, o merakla sormuştum. :) Bu arada manzara çok güzel, neresi bura?
Rica ederim ne demek Zonguldak Kozlu burası ben burda üniversite okuyorum güzel memleket karadeniz falan mükemmel ama çok bayır ya

sub182

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
sub
Cihazım
mi max 3
Konular
1

selamlar..ben de dpi cıyım mm~~..redmi 5 plusta kullanıyordum şimdi max3 e geldi dpi degistirme sırası..root eder etmez ilk onu kurarım..xiaomi cihazlarında cok sukur uyumsuzluk olmuyor; samsunglarda dpi degistirince sistem uygulamaları (kamera,telefon,hesap makınesı vb.)orantısız sekılde ufalıp kullanılmaz oluyordu..

Üst Alt