Yardım Yardıma ihtiyacım var telefon gitti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ArestoMomentum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
R. Note 5 Ai
Meslek
Fzt.
Konular
4
Merhaba global beta miui 10 dan miui 9 a dönerken flash lock dedim yanlışlıkla ve miui version cant be installed on this device dedi recovery modda duruyor şu anda cihaz. Chinese pc suite denedim. Xiamitools denedim ama bir türlü açamadım telefonu. Zenex hocam cantara hocam Allah aşkına yardımcı olun telefonda da görüşebiliriz saatlerdir uğraşıyorum. :(

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Cihazınız çin cihazı, bu yüzden bootloader kilitliyken global romda boot etmez. Cihazınıza EDL modda çin romu kurup bl kilidi için başvuruda bulunmalı, açılana kadar (15 gün) çin romunda kullanmalısınız. Cihazınız garantiliyse garantiye göndermeniz daha doğru olur, değilse ve testpoint yapamam derseniz bana gönderebilirsiniz.

Oyla:

ArestoMomentum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
R. Note 5 Ai
Meslek
Fzt.
Konular
4
Cihazınız çin cihazı, bu yüzden bootloader kilitliyken global romda boot etmez. Cihazınıza EDL modda çin romu kurup bl kilidi için başvuruda bulunmalı, açılana kadar (15 gün) çin romunda kullanmalısınız. Cihazınız garantiliyse garantiye göndermeniz daha doğru olur, değilse ve testpoint yapamam derseniz bana gönderebilirsiniz.

Daha önce hiç denemedim hocam EDL modda rom kurabilir miyim hiç denemedim var mı bir rehber acaba hep fastboot vs romlar kurdum normal root işleri yaptım o kadar.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam cihazı söküp anakarttaki testpoint noktaları dediğimiz 2 noktayı kısa devre ederek cihazı 9008 moda almanız ve rom kurmanız gerekli. 64 bit mi flash ile kuracaksınız. Bir anlatım yok forumumuzda riskli bir işlem olduğundan.
Daha önce hiç denemedim hocam EDL modda rom kurabilir miyim hiç denemedim var mı bir rehber acaba hep fastboot vs romlar kurdum normal root işleri yaptım o kadar.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ArestoMomentum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
R. Note 5 Ai
Meslek
Fzt.
Konular
4
Hocam cihazı söküp anakarttaki testpoint noktaları dediğimiz 2 noktayı kısa devre ederek cihazı 9008 moda almanız ve rom kurmanız gerekli. 64 bit mi flash ile kuracaksınız. Bir anlatım yok forumumuzda riskli bir işlem olduğundan.

Yok hocam beceremem öyle işleri ben yani hiç denemedim. Telefon çöp olmaz ama değil mi illa ki bi şekilde tamir olabilir ?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Yok hocam beceremem öyle işleri ben yani hiç denemedim. Telefon çöp olmaz ama değil mi illa ki bi şekilde tamir olabilir ?
Şu anki durumuyla evet kurtulur hocam merak etmeyin.

Oyla:

ArestoMomentum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
R. Note 5 Ai
Meslek
Fzt.
Konular
4
Şu anki durumuyla evet kurtulur hocam merak etmeyin.

Teşekkür ederim hocam içim rahatladı biraz sayenizde, son bir sorum olucak kusura bakmayın, chinese pc suite ile yükleyemez miyiz acaba çin romunu hata mı verir yine ?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Global-china china-global değişimini xiaomi son zamanlarda çok zorlaştırdı. Artık bl açılmadan neredeyse geçiş yapılamıyor. Şans eseri birkaç kez değişebildim ama bazıları boot etmedi. Deneyebilirsiniz, kesin yöntem EDL dir.
Teşekkür ederim hocam içim rahatladı biraz sayenizde, son bir sorum olucak kusura bakmayın, chinese pc suite ile yükleyemez miyiz acaba çin romunu hata mı verir yine ?

Oyla:

ArestoMomentum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
R. Note 5 Ai
Meslek
Fzt.
Konular
4
Global-china china-global değişimini xiaomi son zamanlarda çok zorlaştırdı. Artık bl açılmadan neredeyse geçiş yapılamıyor. Şans eseri birkaç kez değişebildim ama bazıları boot etmedi. Deneyebilirsiniz, kesin yöntem EDL dir.

Edl işi beni aşıyor hocam ne yazık ki dediğim yöntemi de denedim malum cihazın adı Whyred_global gözüktüğü için yüklemiyor çin sürümünü. Keşke edl böyle fastboot gibi bir menü olsaydı da yükleseydik hemen.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Malesef hocam, keşke olsaydı :)
Edl işi beni aşıyor hocam ne yazık ki dediğim yöntemi de denedim malum cihazın adı Whyred_global gözüktüğü için yüklemiyor çin sürümünü. Keşke edl böyle fastboot gibi bir menü olsaydı da yükleseydik hemen.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt