Yardım Yardım Mi6x şarj sorunu

Yemreyarici

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunusemre ya
Cihazım
Honor v10
Konular
5
Merhaba arkadaşlar. Bugün mi 6x aldım ancak telefonu 100 de 100 şarj ettim çıkardım bir dakka geçmeden 99 a sonrasın sadece whatsapp mesaj cevap verirken 5 dakkada 97 ye 10 dakka sonra aynı şekilde kullanımda 90 a kadar düştü. Problem nedir nasıl çözebilirim yardımcı olabilicek varmı ?

Emirfurkan06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Emir furkan
Cihazım
Xiaomi mi 6x
Konular
4
Merhaba arkadaşlar. Bugün mi 6x aldım ancak telefonu 100 de 100 şarj ettim çıkardım bir dakka geçmeden 99 a sonrasın sadece whatsapp mesaj cevap verirken 5 dakkada 97 ye 10 dakka sonra aynı şekilde kullanımda 90 a kadar düştü. Problem nedir nasıl çözebilirim yardımcı olabilicek varmı ?
Bu sorun değil bildiğim kadarıyla

Ben 1 buçuk aydır falan kullanıyorum android sisteminin çok şarj yediğini farkettim o yüzden sürekli pil tasarrufunda kullanıyorum yani önlanebilecsk bşr sorun değil bi de ekran batarya oranı baya kötü

MI 6X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Uygulamaların arka plan izinlerini kontrol edin. Önemli uygulamalarınızı Miui pil tasarrufunda kullanın, önemli olmayanların arka planda çalışmalarını kısıtlayın.

Bu ayarları yaptıktan sonra bir kaç şarj dolum ve bitim yapın. Batarya kendine geldikten sonra sorun devam ediyor mu etmiyor mu kontrol edersiniz :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Yemreyarici

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunusemre ya
Cihazım
Honor v10
Konular
5
Çok garip ya şarjı yüzde 2 yüzde 2 düşüyor bir bir de değil

BKL-AL20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
aynı sorun bende de var bu ne ya deli gibi şarj yiyor

Oyla:

cngkn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi A2
Konular
13
beyler şarj sorununu buldum, benim alet a2 fakat sizde de işe yarar sanırım. yabancı forumlarda yazan çözüm

- Google Duo nun otomatik güncelleştirmelerini devre dışı bırakın. (bence silin direk kullanmıyorsanız)
- Parmak izi sensörünü devre dışı bırakın.
- Bu iki işlemi yaptıktan sonra yeniden başlatmayı unutmayın!!!

Parmak izi sensorü buga sokuyor ve işlemciyi full kapasitede çalıştırıyor. cpuz yükleyin bakın . İşlemcilerin 4 tanesi 633MHz 4 tanesi 1113 MHz olursa telefonunuz normal çalışıyor demektir. Ben devredışı bırakmadan önce 633 olanlar 1843 , 1113 olanlar ise 2208 civarında çalışıyordu. Bu 2 olayı gerçekleştirdikten sonra şarjım da normale döndü işlemci kullanımlarım da.

Oyla:

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
Bende ki 6x in sarji gayet normal 1 gunu rahat cikariyorum garip
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu sorun değil bildiğim kadarıyla

Ben 1 buçuk aydır falan kullanıyorum android sisteminin çok şarj yediğini farkettim o yüzden sürekli pil tasarrufunda kullanıyorum yani önlanebilecsk bşr sorun değil bi de ekran batarya oranı baya kötü

MI 6X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam 2 gunu cikaramaz zaten 3000 mah a bir iphone gibide degil 1 gun rahat cikiyor :)

Oyla:

cngkn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi A2
Konular
13
Bende ki 6x in sarji gayet normal 1 gunu rahat cikariyorum garip
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam 2 gunu cikaramaz zaten 3000 mah a bir iphone gibide degil 1 gun rahat cikiyor :)

Hocam 2 günü çıkarmıyor zaten de mesela ilk aldığım gün kullanımım son şarjdan sonra 10 saat , aktif kullanım 4 saatti şarj %1 e gelmişti, dün aynı testi ayarları yaptıktan sonra yaptım, son şarjdan sonra 18 saat, aktif kullanım 6 saat 40 dakikaydı %1 kaldığında.

Oyla:

DEMOCUAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
VEDAT
Cihazım
MI NOTE3
Meslek
SAĞLIK
Konular
2
telefonu nasıl şarz ettiğinizlede alakalı olan birşey ben kullanıyorum arkadaşlar herhangi bir sorunda yaşamıyorum. sorun yaşayan arkadaşlar gps konum bulu kapatın ve arka plandaki uygulamaları sonlandırın sorun kalmıycaktır.

Oyla:

matadore2961

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercbydr
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
2
Kim ne derse desin bu telefonun şarjı kötü, kullanıyoruz işte 10 yıldır Android var elimizde, kamera işlemci fiyat iyi ama şarj ve yazılım kötü. (yazılım xiaominin genel sorunu)

Oyla:
Üst Alt