Yardım Yardım - Mi 5s Plus Global Rom hatası

kralx15

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
CENNET
Konular
1
Selam arkadaşlar.
Çin'den bir Xiaomi Mi 5s Plus aldım. Başarıyla unlock bootloader yaptım. Şimdi global rom yüklemek istiyorum. Kullandığım yöntem MiFlash tool ile flashlamak.
adresinden en güncel ROM versiyonunu indirip MiFlash Tool ile flashing yapıyorum ve ekranda ''İşlem başarıyla tamamlandı (0x00000000: )'' yazısını alıyorum. Akabinde zaten telefon kendiğinden fasboot'tan çıkıp açılmaya çalışıyor.
İşte sorun tam da burada. Ekrandaki MI yazısı saatlerce gitmiyor. Telefon burada takılıp kalıyor. Başka da hiçbir hareket yok.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Not: Telefonu tekrar fastboot'a alıp yine adresinden mi 5s plus için yayımlanmış Çin ROM'larıyla flashlayınca telefon açılıyor. Ancak Global ROM'lar yüklenince malesef telefon MI ekranında kalıyor.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Enteresan bir durum. Sorun nedir bilmiyorum. İnen romun md5 hash kontrolünü yapın. Dosya ismindeki 10 haneli harf-rakam grubu md5'in ilk 10 hanesidir. Kararlı ve Developer romların ikisinde de mi oluyor? Birini denediyseniz diğerini deneyin. İkisini de denediyseniz, Çin romunu yükleyip Updater üzerinden Global romu yüklemeyi deneyin.

Oyla:

kralx15

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
CENNET
Konular
1
Hocam yanıt için teşekkürler. Global Kararlı ve Developer ROM'ların ikisinde de aynı durum söz konusu. Ancak dediğim gibi MiFlash Tool ile ister Çin developer olsun ister Çin Kararlı olsun yükleniyor ve telefon açılıyor. Telefon açıldığında adresinden telefon hafızasına indirmiş olduğum en güncel global ROM'ları (Eski versiyonlarını bile denedim) uptader vasıtasıyla kurmaya çalıştığımda ise ''You are allow to flash the newest develop version published by MIUI forum from stable version only'' veya "sory, flash older version is not allowed" uyarısı veriyor.
Sorunu hala çözemedim.

Oyla:

Farrukh93

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Farrukh
Cihazım
Redmi 3s
Konular
1
Aynı sorun bende de var. Telefon çinden geldi. Kilidini açdım "telefon açıldığında aşağıda "unlocked" yazıyor". Yani kilidi kesin açık. Her 2 yolu denedim. Aynı kralx15 arkadaşımızda olduğu gibi oluyor. Çözüm nedir? Başka konularda çözümünü bulmaya çalışdım ama bulamadım.

Oyla:
Üst Alt