Çözüldü Yakınlık Sensörü Kesin Çözüm.

dursunhkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süpersin
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
7
Meehabalae bu sensör sorunu yazılımsaldir. kim donanımsal diyorsa yalan atiyordur. Google arama ve mesaj uygulamasını kaldırıp onun yerine MIUI kendi arama ve mesaj uygulamasını kurdum root ile belki 1 hafta oldu bir kere bile sensör sorunu yaşamadım. Tamamen ama tamamen Google mesaj ve arama uygulamasının bu telefonda stabil çalışmasından kaynaklanıyor.... Bende çok yasiyordum sensör sorununu bu şekilde çözdüm. Denemek isteyenler forumda nasıl kurulacağı var oradan bakıp kurabilirler. Paylaşan ve yapan arkadaşada teşekkür ediyorum. Onun sayesinden magisk ile MIUI dialer kurdum.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Meehabalae bu sensör sorunu yazılımsaldir. kim donanımsal diyorsa yalan atiyordur. Google arama ve mesaj uygulamasını kaldırıp onun yerine MIUI kendi arama ve mesaj uygulamasını kurdum root ile belki 1 hafta oldu bir kere bile sensör sorunu yaşamadım. Tamamen ama tamamen Google mesaj ve arama uygulamasının bu telefonda stabil çalışmasından kaynaklanıyor.... Bende çok yasiyordum sensör sorununu bu şekilde çözdüm. Denemek isteyenler forumda nasıl kurulacağı var oradan bakıp kurabilirler. Paylaşan ve yapan arkadaşada teşekkür ediyorum. Onun sayesinden magisk ile MIUI dialer kurdum.

Direk custom rom yükleyin, modüle,roota vs gerek yoktu ;)

Telefonu masa, sehpa vs zemine koydugunuzda ve arama geldiğinde siz ekran üzerine kağıt/kumaş vs koysanizda ekran kararmiyor, sensör sorunu dedikleri bu durum....

dursunhkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Süpersin
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
7
Direk custom rom yükleyin, modüle,roota vs gerek yoktu ;)

Telefonu masa, sehpa vs zemine koydugunuzda ve arama geldiğinde siz ekran üzerine kağıt/kumaş vs koysanizda ekran kararmiyor, sensör sorunu dedikleri bu durum....

Yok hocam ben bizzat yaşadım kulağıma götursemde ekran kapanmiyordu. MIUI dilader kurunca bundan kurtuldum. Bilmek isteyen yapmak isteyen olursa diye paylaştım ben custom rom sevmiyorum temalar farkli ve doğan görünümlü şahin gibi oluyor en güzel stock rom heekesin kendi tercihi tabiki.. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca MIUI 12 olanlar forumdaki twrplerde sorun var çok uğraştım ama fastbootta kalıyor cihaz bende biraz araştırınca twrpsiz root atmayı öğrendim link veriyorum belki lazım olur

ciwwano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 11s
Konular
51
Ben sensör sorunu yüzünden telefon değiştirmeyi bile düşündüm.
Telefona arama geldiğinde ekran kararıyordu. Yada birini aradığımda daha kulağıma dayamadsn kararıyordu ekran.
Yeni rom atınca format data yaptım sorun çözüldü.
Wipe falan yapıyorsunuz ya temizleme de. Format data yapın kesinlikle

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Ya şu sensör sorunu olayını artık kapatın bence. Yeterince konu açıldı.

İlyas2162

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İLYAS KÖSTEN
Cihazım
Note 10 lite
Konular
0
Yok hocam ben bizzat yaşadım kulağıma götursemde ekran kapanmiyordu. MIUI dilader kurunca bundan kurtuldum. Bilmek isteyen yapmak isteyen olursa diye paylaştım ben custom rom sevmiyorum temalar farkli ve doğan görünümlü şahin gibi oluyor en güzel stock rom heekesin kendi tercihi tabiki.. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca MIUI 12 olanlar forumdaki twrplerde sorun var çok uğraştım ama fastbootta kalıyor cihaz bende biraz araştırınca twrpsiz root atmayı öğrendim link veriyorum belki lazım olur

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16

İlyas kardeşim, peki miui12 custom rom kurup kullananlar var, onlarda nasıl twrp düzgün çalıştı peki? Hadi sensör olayını anladım herkes farklılık gösteriyor. Ama bu twrp olayını hiç anlamadım. Not: ben miui12 tr rom kullanıyorum.

Üst Alt