Haber Yabancıların kendi üzerine aldığı mobil telefon hatları 1 Aralık 2019'da kapatılıyor

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Dear Customer, restriction on your line has been removed. Your line shall be closed in case you fail to update your ID information on our system by December 1, 2019. In order to update, you can type your ID no. and send it to 5555 via SMS, or call 9333 or visit BIM stores. B001

Değerli Müşterimiz, hattınızdaki kısıtlamalar kaldırıldı. Sistemimizdeki kimlik bilgilerinizi 1 Aralık 2019 tarihine kadar güncelleyememeniz durumunda hattınız kapatılacaktır. Güncelleme yapmak için, ID numaranızı yazabilirsiniz. SMS ile 5555’e gönderin veya 9333’ü arayın veya BIM mağazalarını ziyaret edin. B001

99 ile başlayan yabancı kimlik kartına sahip olan ecnebiler, bilgilerini güncelleyerek mevcut numaralarını kullanmaya devam edebilecek. 99 ile başlayan yabancı kimlik kartına sahip olmak için ikamet tezkeresi çıkarmak gerekiyor.

İşin garip olan yanı; ecnebiler Türkiye'de ticaret yapmaktadır ve Türkiye'ye fasılalı olarak gelmektedir. Her geldiğinde bir kaç ay kalıp sonra ülkesine dönmektedir.

99 ile başlayan yabancı kimlik numarası olmayan herhangi bir ecnebi, bundan sonra adına mobil telefon numarası alsa bile, 4 ay sonra hattı kullanıma kapanacaktır.

İşin mantıksız olan yanı, ecnebi hattı açık kalacak şekilde tl yüklemeye devam ediyorsa, ecnebiler ne diye mağdur edilir anlamadım doğrusu...

Kısaca bu uygulama diyor ki; ikametin yoksa numara edinme hakkın da yok diyor.

Yıllar önce aldığım Almanya, İtalya ve Rusya mobil hatlarım hala açık.

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Burdan telefon alın hattınız acık kalsın kampanyası yaparlar.-)

Üst Alt